Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Afrykańskie rytmy zabrzmiały w Kręgu. Dzieci wraz z zakonnicą tańczyły przy dźwiękach bębnów {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Afrykańskie rytmy zabrzmiały w Kręgu. Dzieci wraz z zakonnicą tańczyły przy dźwiękach bębnów {WIDEO}
27-05-2013 15:33   Janusz Ludwiczak
Zespół Drum Work zaprosił dzieci na "Podróż do serca Afryki". Filia 22 Biblioteki Raczyńskich z okazji 24 Dni Łazarza zorganizowała dla uczniów łazarskich szkół warsztaty bębniarskie, w których wzięły również udział dzieci z SP45 z Głównej.

W poniedziałkowe przedpołudnie w wypełnionej po brzegi dużej sali Klubu Osiedlowego "Krąg" odbyły się warsztaty muzyczne z zespołem Drum Work. Grupa zaprosiła dzieci na "Podróż do serca Afryki".

Dzieci doskonale bawiły się przy dźwiękach bębnów. Do tańca zachęcała nawet zakonnica, która opiekowała się jedną z grup.

Na zakończenie zespół Drum Work zaprezentował znany przebój "Ona tańczy dla mnie", ale nie w wersji disco polo, lecz przy afrykańskich rytmach.

Zespół Drum Work powstał dwa lata temu. Nasza czteroosobowa grupa poznała się w Poznaniu, na studiach. Połączyła nas pasja do muzyki. Postanowiliśmy założyć zespół, który miałby jeden skład, ale kilka różnych odsłon. Zajmujemy się muzyką perkusyjną z różnych stron świata - z krajów arabskich, Afryki, Kuby i Brazylii. Stwierdziliśmy, że jeden styl muzyczny to dla nas zdecydowanie za mało. Gramy nie tylko afrykańskie rytmy, ale również brazylijską sambę - mówi Robert Komorowski z zespołu Drum Work.

Zespół Drum Work gra również na.. śmieciach.

Mamy również odsłonę ekologiczną, gdzie gramy na różnych śmieciach - na puszkach, beczkach, kanistrach po olejach, itd. W zeszłym roku występowaliśmy na Woodstoku, gdzie zostaliśmy poproszeni przez jedną z sieci handlowych o zorganizowanie w strefie chill out warsztatów bębniarskich. Mieliśmy ogromne beczki po oleju, instrumenty z wiaderek, kanistrów i starych rur. Stworzyliśmy 80-osobową orkiestrę - dodaje Robert Komorowski.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: