Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybrali nową Radę Osiedla "Łazarz" - frekwencja 3,84% - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybrali nową Radę Osiedla "Łazarz" - frekwencja 3,84%
15-05-2013 17:42   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek i wtorek w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", w trakcie którego wybrano radę nadzorczą oraz 14-osobową Radę Osiedla "Łazarz". Członkami spółdzielnianej rady osiedla zostali m.in. Jerzy Babiak, Izabella Hermanowska, Maria Łazarz i Wojciech Wośkowiak.

Wybory do nowej rady nadzorczej i Rady Osiedla "Łazarz" podzielone były na dwa rejony. Mieszkańcy "górnego Łazarza" wybierali swoich przedstawicieli w poniedziałek, mieszkańcy "dolnego Łazarza" we wtorek. Każde z posiedzeń trwało aż pięć godzin. W trakcie spotkania przedstawiono m.in. sprawozdania z działalności Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" i Rady Osiedla "Łazarz" oraz kierunki działań i plany na 2013 rok. Przeprowadzono również wybory delegata Spółdzielni na VI Krajowy Zjazd Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej RP czy również rozpatrzono odwołania w sprawie wykreślenia z rejestru członków Spółdzielni z powodu nie uregulowania czynszu.

Kandydować mą tylko członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald". Na zebraniu najpierw omawiana jest część ogólnospółdzielcza i dokonywany jest wybór członków rady nadzorczej. Kandydat do rady nadzorczej musi wcześniej zebrać 30 podpisów poparcia "spółdzielców". Natomiast po załatwieniu spraw ogólnospółdzielczych rada osiedla robi rozliczenie, a następnie odbywają się wybory. Wybieramy 14 osób do rady osiedla i 18 do rady nadzorczej. Kadencja jest na trzy lata - powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald w latach 2010-2013.

Uprawnionych do głosowania było 2834 mieszkańców, w głosowaniu wzięło łącznie udział 109 osób. Frekwencja całkowita wyniosła 3,84%.

Wyniki poniedziałkowego głosowania (13.05.2013 - "Górny" Łazarz):
1. Tomasz Rybacki - 34
2. Maria Łazarz - 33
3. Andrzej Sokolnicki - 29
4. Izabella Hermanowska - 27
5. Teresa Stanecka - 20
6. Ewa Wojciechowska - 18
7. Leszek Kowalski - 17

Wyniki wtorkowego głosowania (14.05.2013 - "Dolny" Łazarz):
1. Helena Czajka - 41
2. Wojciech Wośkowiak - 36
3. Jerzy Babiak - 30
4. Maria Ignaszak - 27
5. Beata Rączkowska - 25
6. Andrzej Grzybowski - 24
7. Krystyna Plich - 23

Do zakresu działania Rady Osiedla należy (na podstawie Statutu SM Grunwald):

 • Współdziałanie z Zarządem i Radą Nadzorczą przy ustalaniu planów gospodarczych w zakresie gospodarki zasobami mieszkaniowymi i działalności społecznej i kulturalnej.
 • Uchwalenie planów gospodarczo-finansowych Osiedla i programów działalności społecznej i kulturalnej.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zasad gospodarki finansowej Osiedla.
 • Opiniowanie zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i użytkowymi Osiedla.
 • Wyrażanie opinii w sprawach: przyjęcia i zwolnienia kierownika Osiedla i jego zastępców, przyznawania wynagrodzeń, premii i nagród oraz nakładania kar.
 • Sprawowanie nadzoru i kontroli nad działalnością kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Nadzorowanie celowości wydatków, przetargów i rachunków oraz planów rzeczowo–remontowych Osiedla, ich wykonania oraz powoływanie rzeczoznawców dla wykonania określonych zadań i nadzorowanie finansowania wydatków poniesionych na ten cel.
 • Rozpatrywanie skarg na działalność kierownika Osiedla i jego zastępców.
 • Ustalanie podziału Osiedla na grupy członkowskie.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie zawierania umów o ustanawianie praw do lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych w budynkach i na terenach przekazanych do eksploatacji Osiedla. Podejmowanie uchwał w sprawie oddawania w najem lokali użytkowych, garaży i miejsc postojowych, zagospodarowania terenów między budynkami, ustalania opłat za używanie lokali i terenów.
 • Wytyczanie kierunków i prowadzenie działalności społecznej i kulturalnej na terenie Osiedla, sprawowanie nadzoru nad działalnością placówek społeczno – kulturalnych w Osiedlu.
 • Podejmowanie uchwał w sprawie prowadzenia placówek społecznych i kulturalnych na terenie Osiedla.
 • Współdziałanie z instytucjami powołanymi do pomocy i opieki społecznej.
 • Krzewienie kultury współżycia społecznego i propagowanie poszanowania mienia społecznego, organizowanie postępowania pojednawczego.
 • Współdziałanie z organami samorządu gminnego i organizacjami społecznymi w dziedzinie realizacji zadań gospodarczych, społecznych i kulturalnych w Osiedlu oraz innych zadań o charakterze ogólnomiejskim.
 • Podział mandatów do Rady Nadzorczej na poszczególne grupy członkowskie.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia na drogę sądową w stosunku do członka zalegającego z opłatami eksploatacyjnymi za co najmniej 3 okresy płatności.
 • Zajmowanie stanowiska w sprawie wystąpienia przez Zarząd Spółdzielni z wnioskiem do Rady Nadzorczej o pozbawienie członkostwa przez wykluczenie albo wykreślenie z rejestru członków Spółdzielni.
 • Rozpatrywanie innych spraw związanych z działalnością Osiedla.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: