Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

By wakacje były bezpieczne... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
By wakacje były bezpieczne...
03-07-2012 17:01   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Miesiące lipiec i sierpień sprzyjają odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i naszej rodziny. Przebywając w rejonie zbiorników wodnych należy zachować szczególną ostrożność. Coroczne statystki dotyczące utonięć osób kąpiących się w rzekach, jeziorach i innych zbiornikach wodnych niestety informują nas, że niektórzy zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa - pisze asp. szt. Maciej Nowak z Wydziału Prewencji Komendy Policji Poznań-Grunwald.

Należy korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych przez ratowników wodnych. Już zupełnym brakiem rozwagi jest kąpiel w zbiornikach takich jak stawy rybackie i baseny przeciwpożarowe. Wiele osób zażywa kąpieli będąc pod wpływem alkoholu co jest jednym z głównych powodów utonięć. Mimo apeli często dochodzi do nieszczęśliwych wypadków w przypadku skoków do wody, gdy nieznane jest kąpiącym ukształtowanie dna i głębokość zbiornika wodnego.

Miesiące letnie są doskonałą okazją dla przestępców. Wykorzystują oni zmniejszona czujność osób przebywający na wakacjach w miejscach sobie nieznanych. W miejscowościach wypoczynkowych dochodzi do kradzieży pieniędzy, telefonów komórkowych, dokumentów oraz kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów.

Powinniśmy zawsze zachować czujność. Nie pozostawiać bagażu i cennych przedmiotów bez opieki i na widocznym miejscu.

W trakcie wakacji możemy spotkać się też z osobami, którzy w różny sposób będą próbowały nas oszukać. Nigdy nie powinniśmy ufać obcym nam ludziom. Pan lub pani, która wydaje się nam początkowo miła i oferująca pomoc w transporcie lub w znalezieniu noclegu może być bezwzględnym przestępcą. W przypadku umówionego spotkania pierwszy raz powinniśmy wybrać miejsce publiczne, gdzie jest dużo osób lub wybrać się z osoba towarzyszącą.

Gdy staniemy się ofiarą przestępstwa pamiętajmy że nasze życie i zdrowie jest ważniejsze niż posiadane przez nas mienie. Życia i zdrowia nikt nam nie zwróci. Starajmy się natomiast dobrze zapamiętać jak wyglądali sprawcy, jak się do siebie zwracali i w którym kierunku oddalili. Niezwłocznie też poinformujmy policję.

Opuszczając swoje miejsce zamieszkania pozostawmy nasz dom pod opieką zaprzyjaźnionych sąsiadów, rodziny lub przyjaciół. Poinformujmy ich o miejscu swojego pobytu podając adres i telefon kontaktowy.

asp. szt. Maciej Nowak
Wydział Prewencji
Komisariat Policji Poznań-Grunwald


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: