Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W autobusie na Rynku Łazarskim przeprowadzą konsultacje o przyszłości dzielnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W autobusie na Rynku Łazarskim przeprowadzą konsultacje o przyszłości dzielnicy
27-02-2012 10:26   Janusz Ludwiczak
Czy Łazarz jest dobrym miejscem do mieszkania, pracy, nauki, robienia zakupów, przejazdu komunikacją publiczną czy spędzania wolnego czasu? Jakie są mocne i słabe strony Łazarza? Co należy zmienić, a co pozostawić bez zmian na terenie dzielnicy? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć w trakcie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone już w środę, 29 lutego w godz. od 12 do 17.

Na Rynku Łazarskim pojawi się wtedy czerwony, londyński autobus, na pokładzie którego studenci i pracownicy Instytutu Socjologii UAM przeprowadzać będą wśród mieszkańców anonimowe ankiety dotyczące przyszłości Łazarza.

Będziemy zachęcać przechodniów do wzięcia udziału w konsultacjach. Chętnie się dowiemy co mieszkańcy sądzą o konsultacjach i ich formie oraz jakie mają pomysły na poprawienie i zachowanie tego co najcenniejsze w dzielnicy - powiedział dr Krzysztof Podemski z Instytutu Socjologii UAM.

Ankiety będziemy analizować i opracowywać do 21 marca. Wtedy przedstawimy wyniki poważnemu organowi jakim jest Rada Miasta Poznania. Wiemy, że czasy się zmieniają. Ludzie chcą coraz bardziej uczestniczyć w tym co dzieje się na ich podwórku. Nie chcą się ograniczać tylko do wrzucenia głosu do urny raz na cztery lata - dodaje socjolog dr Krzysztof Podemski.

Konsultacje poprzedzą debatę o rozwoju i odnowie Śródmieścia oraz rewitalizacji Łazarza, a także Centrum, Śródki i Chwaliszewa, Jeżyc i Wildy. Rozpocznie się ona 21 marca.

Chcemy pozyskać opinie od mieszkańców o mocnych i słabych stronach Śródmieścia naszego miasta, o jego problemach i potrzebach. Wyniki konsultacji będziemy chcieli porównać z takimi twardymi danymi urzędowymi i statystycznymi, które przygotowuje dla nas Wydział Rozwoju Miasta - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Debata o rozwoju Śródmieścia od samego początku nie miała być debatą gabinetową, akademicką w gronie tylko ekspertów i specjalistów ani też hyde parkiem. Od samego początku włączyliśmy do debaty również podmioty społeczne jak stowarzyszenia pozarządowe, ruchy miejskie czy rady osiedli. Wszyscy jesteśmy partnerami do tej współpracy - dodaje miejski radny Mariusz Wiśniewski.

Chodzi nam o to, by właściwie ukierunkować debatę publiczną oraz prace nad programem odnowy i rozwoju Śródmieścia, rozumianego jako ścisłe centrum miasta, ale także Łazarz, Jeżyce i Wilda - uzupełnia Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.

Wypełnienie ankiety powinno zająć ok. 3-5 minut. A dlaczego warto wziąć udział w konsultacjach?

Każdy głos jest ważny i pomoże również nam, radnym osiedlowym, w odpowiednich działaniach na rzecz polepszenia życia wszystkich mieszkańców. Konsultacje będą przydatne do późniejszych prac nad programem operacyjnym dla śródmieścia, a podczas samej debaty mogą nakierować jej uczestników na pewne kierunki dyskusji, zgłaszane przez mieszkańców. Debata i konsultacje społeczne mają pomóc zidentyfikować problemy i opracować programy naprawcze dla śródmiejskich dzielnic Poznania w tym Łazarza - przekonuje Łukasz Prymas, członek grupy roboczej ds. organizacji debaty o rewitalizacji Śródmieścia, Radny Osiedla Św. Łazarz.

Konsultacje przeprowadzone zostaną również na Placu Wolności oraz Rynkach: Jeżyckim i Wildeckim:
CENTRUM: Plac Wolności - 27 lutego (poniedziałek), w godz.12:00-17:00
JEŻYCE: Rynek Jeżycki - 28 lutego (wtorek), w godz.12:00-17:00
ŁAZARZ: Rynek Łazarski - 29 lutego (środa), w godz.12:00-17:00
WILDA: Rynek Wildecki - 1 marca (czwartek), w godz.12:00-17:00


Komentarze (1)

24-02-2012 07:37:19
Łukasz Prymas
Jeszcze raz gorąco zapraszam mieszkańców i gości Łazarza do wzięcia udziału w konsultacjach. Każdy głos i opinia są dla nas ważne.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: