Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej mamy czas letni. Zegar przy kantorze spieszy się o godzinę i trzy minuty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej mamy czas letni. Zegar przy kantorze spieszy się o godzinę i trzy minuty
12-11-2011 01:35   Janusz Ludwiczak
Okazuje się, że są jeszcze miejsca, gdzie obowiązuje czas letni. Wyświetlacz, znajdujący się na witrynie kantoru "Poker" zamiast pokazywać godzinę 12:58 spieszył się o 63 minuty.

W niedzielę 30 października przesunęliśmy wskazówki zegara z godz. 3:00 na 2:00. Tym samym z czasu letniego przeszliśmy na czas zimowy.

Mimo, iż czas zmienialiśmy dwa tygodnie temu to są jeszcze miejsca, gdzie czasomierze spieszą się o godzinę. W piątek zegar na wyświetlaczu kantoru "Poker", znajdującego się na ulicy Głogowskiej przy Rynku Łazarskim zamiast godz. 12:58 pokazywał 14:01.


Komentarze (9)

14-11-2011 19:23:13
ola
@kaśka, nie rozumiem, dlaczego każesz mi iść na inne strony albo się tu nie "wywnętrzać". Po to strona jest ogólnodostępna, żeby każdy mógł wejść i po to są komentarze, aby każdy mógł skomentować. Jeśli redaktor nie chce, żeby komentować i krytykować, niech pisze do szuflady. Mnie ciekawi jedno, czy ktokolwiek z redakcji wszedł do kantoru (dzisiaj był dzień roboczy) i powiedział o tym obsłudze. Tylko tyle. Bo jeśli rzeczywiście chodziłoby tu o dobry interes mieszkańców, to by poinformował i poprosił o poprawne ustawienie zegara, a nie wysmażał art na stronę. Zrobienie zdjęć i napisanie artykułu zajęło kilka razy więcej czasu niż proste "Dzień dobry, Wasz zegar jest źle ustawiony, spieszy się o godzinę". Czyli nie chodzi o interes mieszkańców, ale o sensację z czyjegoś błędu :) p.s. nie pracuję w kantorze i nie jestem zdesperowana tak, aby próbować deprecjonować rozmówców tekstami w stylu "nie wiem jak ty, ale ja umiem czytać ze zrozumieniem" albo "skoro jesteś taka mądra.." :) EOT
13-11-2011 12:44:43
kaśka
@ola: Zrzędzisz. Skoro jesteś ola taka mądra to proszę napisz jakiś tekst. Zobaczymy czy będziesz wtedy taka mądra. A jak masz jakieś pretensje napisz po prostu maila do redakcji, a nie wywnętrzaj się tutaj. Proszę do portalu ratajskiego też napisz, dlaczego w tym artykule: http://www.rataje.com.pl/index.php?name=News&file=article&sid=1241 nie pojawiły się wypowiedzi kierowców, rzecznika i zdesperowanej oli.
13-11-2011 12:39:42
kaśka
Nie podoba się, masz do wyboru epoznan, tam jest dopiero poziom. Czemu tam sie nie czepiasz?
13-11-2011 09:20:21
ola
ah no tak, skoro redaktor to zauważył w piątek, to w innym dniu działania kantoru, jeśli widział że nadal jest zła godzina, nie mógł wejść powiedzieć. awykonalne :( ooojoj p.s. tramwajów ten pan też się czepia. ciekawe czy po zrobieniu sensacyjnych zdjęć do artykułu redaktor poszedł do kierowcy i zgłosił, że ma źle ustawiony kasownik. no jestem szalenie ciekawa. czekamy na kolejne sensacyjne teksty w stylu, patrzcie, znalazłem błąd, obśmiejmy go razem albo oburzmy się razem na to zaniedbanie, ale nie mówmy o tym danej firmie. za tydzień będzie przecież możliwość napisania nowego artykułu: "nadal nie przestawiono godziny na zegarku w jednym z poznańskich kantorów! poinformowaliśmy o tym jako pierwsi w ubiegłym tygodniu..."
12-11-2011 22:24:14
pyrus
@ola: czyzbys byla pracownikiem tego kantoru? P. red. pisze, że "W piątek zegar na wyświetlaczu kantoru "Poker", znajdującego się na ulicy Głogowskiej przy Rynku Łazarskim zamiast godz. 12:58 pokazywał 14:01", a było to swięto. widocznie autor tekstu nie mial jak zwrocic uwage. czepiasz sie. czy to taki wielki problem przestawić zegar? jakos wszyscy sobie z tym poradzili juz 2 tygodnie temu. zegary w tramwajach, na dworcu, na wieży kościołów chodza prawidlowo.
12-11-2011 20:34:25
kaśka
Nie wiem jak ty, ale ja umiem czytać artykuły ze zrozumieniem: "W piątek zegar na wyświetlaczu kantoru "Poker".
12-11-2011 20:23:28
ola
@kaśka - Jeśli redakcji naprawdę by zależało na tym, żeby jak najszybciej naprawić błąd, to redaktor by po prostu wszedł do kantoru i powiedział choćby pani Basi przy kasie, że mają źle ustawiony zegarek. Przecież mają błąd, dlatego że nie go zauważyli, a nie dlatego, że złośliwie chcą ludzi wprowadzać w błąd (być może wg redakcji na peeeewno siedzą za zasłonką i z ukrycia liczą ile osób się nabrało i mają z tego niezły ubaw...) A tymczasem jaki zysk ma mieszkaniec z tej iście śledczej interwencji??? Żaden, bo pan dziennikarz bardziej woli obśmiać i wytknąć błąd niż działać i rzeczywiście mieć wpływ na zlikwidowanie usterki... (nie pierwszy raz zresztą)
12-11-2011 17:30:06
kaśka
A czy to nie zwalnia właściciela od przestawienia czasu i wprowadzania przechodniów w błąd?
12-11-2011 16:52:18
ola
Przepraszam, czy celem tego portalu jest sprawdzanie ustawienia zegarków w mieście? To może by zmienić jego nazwę. Ale zasadnicze pytanie, czy autor w którymkolwiek z przypadków uchybień zgłosił swoją uwagę do danej jednostki??? Czy poinformował że jest problem? Bo coś mi się wydaje, że nie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: