Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Kolejowej poczeka. Ulica Bogusławskiego będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Kolejowej poczeka. Ulica Bogusławskiego będzie jednokierunkowa
04-11-2011 21:20   Janusz Ludwiczak
W trakcie ostatniej sesji Rada Osiedla Święty Łazarz podjęła m.in. uchwałę w sprawie zmian w organizacji ruchu na ulicy Bogusławskiego, która ma być jednokierunkowa.

Na początku sesji (która odbyła się 13 października) radni podjęli uchwałę w sprawie dokonania korekt i drobnych zmian w tegorocznym budżecie, a także przedstawili informacje z prac zarządu rady osiedla i stałych komisji problemowych.

I tak jedną z omawianych spraw był odbiór techniczny wyremontowanych chodników na ulicy Matejki, który odbył się na początku października. W sumie na remont chodników na ulicy Matejki Rada Osiedla Święty Łazarz przeznaczyła ponad 120 tys. zł.

54 tys. zł kosztował remont chodnika na ulicy Matejki, na odcinku pomiędzy ulicami Orzeszkowej i Konopnickiej (Rada Osiedla Święty Łazarz Rejon Targowe przeznaczyła na to zadanie 20 tys. zł, resztę dołożył ZDM), zaś remont chodników na odcinku od Wyspiańskiego do Niegolewskich kosztował w sumie 239 tys. zł. Więcej w artykule: "Drogowcy wymienili na Matejki pół kilometra chodnika"

Zarząd Dróg Miejskich udzielił też odpowiedzi Radzie Osiedla Święty Łazarz dotyczącej projektu remontu chodników w ulicy Kolejowej. Na to zadanie w ramach przyszłorocznego budżetu rada osiedla chce przekazać ZDM-owi 100 450,12 zł.

Zarząd Dróg Miejskich uważa, że rada osiedla nie może przekazywać pieniędzy na remonty.

ZDM musiałby zapisać to zadanie, jako modernizacja - mówiła radnym Marzena Walczak z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania

Zarząd Dróg Miejskich przyjmuje zadanie do zrealizowania, ale w zakresie opracowania planu remontu ulicy Kolejowej. Kwota 100 tys. zł, którą przeznaczyliśmy na to zadanie miałaby być przeznaczona na opracowanie projektu - tłumaczy Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz.

Jeżeli miałby to być plan, który miałby długi okres działania i uwzględniałby w przyszłości ze środków miejskich remont tej ulicy to rozważylibyśmy pozytywnie zrealizowanie tego zadania przez ZDM. Ale jeżeli plan byłby ważny tylko przez dwa lata to nie ma to sensu, gdyż wydamy 100 tys. zł, a zadania nie będziemy mogli zrealizować - dodaje Maria Łazarz z Rady Osiedla Święty Łazarz.

Na zakończenie sesji Rada Osiedla Święty Łazarz podjęła na wniosek ZDM uchwałę w sprawie zmiany organizacji ruchu na ulicy Bogusławskiego. Jeszcze w tym roku ulica Bogusławskiego ma stać się jednokierunkowa. Na odcinku od Chociszewskiego do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się tylko w kierunku północnym.


Komentarze (2)

06-11-2011 00:58:11
lilid
Jednej rzeczy nie rozumiem, czy dotychczasowe remonty innych ulic ( np. ostatnio Matejki) tez były określane jako modernizacje, a nie remonty, skoro jest formalna przeszkoda w dofinansowywaniu takowych? Czy w takiej sytuacji nie można zaklasyfikować prac na Kolejowej jako modernizacji (róznice w namenklaturze niekoniecznie muszą oznaczać rezygnację z prac; zmodernizowany, czy wyremontowany chodnik oznacza to samo- prosty i bez dziur. Czy ZDM okreslił jakieś perspektywy prac remontowych na Kolejowej? CZy zaistniała sytuacja oznacza, że Rada Osiedla odstepuje od dofinansowania Kolejowej i dalszego naciskania ZDM?
04-11-2011 21:55:54
wolf
Wielka szkoda, bo to oznacza że przez najbliższe 5 lat nie będzie remontu ulicy Kolejowej, a z roku na rok chodniki są w coraz gorszym stanie. Może chociaż za te pieniądze by ustawić lustra na skrzyżowaniach z Mottego i Calliera? Wyjeżdżające z tych uliczek samochody mają bardzo słabą widoczność. Ciekawe na co teraz przeznaczy te pieniądze Rada Osiedla
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: