Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakończyła się przebudowa Centrum Kongresowego. Na Targach powstanie park i sala koncertowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakończyła się przebudowa Centrum Kongresowego. Na Targach powstanie park i sala koncertowa
20-10-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się modernizacja pawilonu 15, w którym mieścić będzie się Centrum Kongresowe MTP. W listopadzie nowy obiekt przyjmie gości, w ramach spotkań odbywających się w ramach przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej.

Pawilon nr 15 powstał na przełomie lat 80. i 90. Teraz przyszedł czas na jego gruntowny remont. Zakończyła się właśnie przebudowa Centrum Kongresowego, które ma być największym centrum konferencyjnym w Polsce.

W sumie na powierzchni 13 tys. m kw, w 12 salach powstało ponad 4 tysiące miejsc konferencyjnych. Na najniższym poziomie Poznań Congress Center będzie mieścić się recepcja, punkty informacyjne i małe sale konferencyjne na 50 i 80 osób, a także kawiarnia i szatnia. Na poziomie 1 powstało 7 sal konferencyjnych. Dzięki specjalnemu modułowemu systemowi przesuwnych ścian będzie można modyfikować układ sal. Natomiast po połączeniu ich w całość i uzyskaniu jednej sali powstanie przestrzeń o powierzchni 4,3 tys. m2, która pomieści prawie 2 tysiące gości.

W trzypoziomowym, zmodernizowanym pawilonie nr 15 powstanie też specjalna sala koncertowa, w której odbywać będą mogły się koncerty orkiestry kameralnej czy projekcie filmowe. Remont rozpocznie się na początku przyszłego roku i potrwa do końca sierpnia 2012 r.

Centrum kongresowe będzie mogło również pełnić rolę sali koncertowej, która powstanie na poziomie 2. Będzie ona zbudowana w układzie amfiteatralnym i pomieści nawet 2 tysiące osób. Pojawi się w niej też ekran filmowy - mówi Przemysław Trawa, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Przy modernizacji "piętnastki" zastosowano 70 tys. m2 kabli miedzianych, 15 km światłowodów i 621 głośników.

To nie koniec planów. Targi planują wyburzenie sąsiedniego pawilonu nr 14a, a w jego miejscu powstanie park.

Będzie to strefa wypoczynku dla uczestników spotkań. Projekt chcemy zrealizować do września przyszłego roku, kiedy odbędzie się Ogólnopolski Kongres Kardiologów, na którym będziemy gościć 5 tysięcy osób - tłumaczy Przemysław Trawa, wiceprezes Zarządu MTP.

Targi nie chcą jednak zdradzać, ile kosztowała inwestycja.

Nie braliśmy kredytów na tą inwestycję. Całość pochodzi ze środków własnych MTP. Mogę zdradzić, że koszt nie przekroczył 50 mln zł. Liczymy, że centrum to zwróci się w okresie 15-18 lat - dodaje Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.


Komentarze (4)

22-10-2011 12:50:54
morlock
@beata Mruczę bo mi mruczno jest t.j. narzekam :-) ponieważ: Chełmońskiego - to teraz wzdłużne (prawostronnie) parkowanie (minus 40% miejsc parkowania) , „odnowiona” Głogowska - 30% miejsc do parkowania mniej .W dni powszednie budzą mnie niestety już nie śpiewy sikorek ale wykrzykiwane inwektywy gdy przyjezdny/a blokuje swoim pojazdem wyjazd z bramy mieszkańcowi jadącemu do pracy. Jeżycka Strefa Ograniczonego Myślenia to też poroniony pomysł (z punktu widzenia Łazarza) bo sam byłem świadkiem gdy przyjezdny zaparkował na wewnętrznym, osiedlowym i tak malutkim parkingu na (przepraszam) „krzywy ryj” a do roboty pewnie chciał dotrzeć linią 64 bo potem dyrdał per pedes i zaparkował swoje zwłoki na przystanku autobusu w kierunku Jeżyc.
21-10-2011 18:09:42
beata
Pamiętam jak kiedyś wyglądał ten pawilon 15, ale zmienił się nie do poznania. Robi wrażenie. Morlock - nie narzekaj, z tego co wiem MTP mają parking na swoim terenie oraz przy Matejki.
21-10-2011 17:34:06
morlock
Idąc w "dół" (pod ziemię dla niekumatych- na np.3 kondygnacje na swoim przecież gruncie) MTP mogły jeszcze jakieś parkingi piętrowe wyryć nie powodując (jak Libich) Armagedonu na Łazarzu. No ale każdy c... na swój strój. A media ich prorokiem. Od dziś do obcostrańców wzywam holownik i Drogówę. Kosztem okolicznych ulic kasę trzepią MTP. Spadać cwaniore! My mieszkańcy oś.Św,Łazarza mamy dość kłopotów z parkującymi pracownikami okolicznych B A N K Ó W których dzięki polityce "Rajców"miejskich na Łazarzu naddatek!! A jak jakiś snob tak pragnie gości z mafii MTP to niech na swojej działce parking zorganizuje.
20-10-2011 09:58:57
as
[p iglicy kolejny pawilon ktory stracil swoj pierwotny cel <bol>
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: