Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny spotkał się z mieszkańcami Grunwaldu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny spotkał się z mieszkańcami Grunwaldu
10-10-2011 03:37   Janusz Ludwiczak
O zakorkowanej Bukowskiej, wyprowadzeniu tirów z Przybyszewskiego czy braku wiat i ławek na przystankach przy dworcu zachodnim rozmawiali z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym mieszkańcy Grunwaldu.

W piątek popołudniu, w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych przy ul. Szamotulskiej odbyło się spotkanie mieszkańców osiedli: Grunwald Północ i Stary Grunwald z prezydentem Poznania, Ryszardem Grobelnym.

Prezydent przychodzi do mieszkańców. Nie czeka na nich w urzędzie, tylko wychodzi do nich. Wysłuchuje mieszkańców, jakie mają uwagi, problemy, skargi. Chce poznać ich opinie na temat różnych miejskich zagadnień. Najczęściej zgłaszają się do nas rady osiedli, które wyrażają chęć zaproszenia prezydenta, o co mieszkańcy proszą. Jesteśmy otwarci i staramy się, by chociaż jedno takie spotkanie w miesiącu się odbyło - wyjaśnia Anna Szpytko, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania.

W piątek, punktualnie o godz. 16:00 prezydent Ryszard Grobelny rozpoczął spotkanie z mieszkańcami Grunwaldu.

Przychodzą naprawdę trudne czasy, trzeba ograniczyć wydatki. Wprowadzono ulgi w podatkach, a nikt nie zrekompensował tego samorządom. Spadły na nas też podwyżki dla nauczycieli - mówił na spotkaniu z mieszkańcami prezydent Ryszard Grobelny.

Prezydent Grobelny powiedział, że likwidowane będą gimnazja. Jak twierdził, są gimnazja, do których zgłasza się tylko czterech uczniów. Równocześnie zapewnił, że nie będzie zmniejszać się liczba szkół podstawowych.

Mieszkańcy Grunwaldu prezydentowi zwrócili uwagę na fatalny stan pawilonu "Słoneczko" znajdującego się na ryneczku przy ul. Świt, a także poruszyli problem wywozu śmieci przy ul. Skarbka czy ogromnych dziur w jezdni na ulicy Poranek. Prezydent Grobelny zadeklarował, że zgłosi ten sygnał Zarządowi Dróg Miejskich.

Długą dyskusję wywołał temat ulicy Bukowskiej. Mieszkańcy pytali dlaczego nie rozważa się wprowadzenia ruchu jednokierunkowego z lotniska do centrum.
Przeprowadziliśmy analizy i symulacje ruchu, z których wynikło, że zapchane zostałyby boczne uliczki - twierdzi prezydent Ryszard Grobelny.

Z kolei jeden z mieszkańców pytał prezydenta czy nie można wyprowadzić tirów z ulicy Przybyszewskiego.
Zaraz po otwarciu zachodniej obwodnicy Poznania chcemy puścić tranzyt i usunąć go z ulicy Przybyszewskiego. Rozważamy też zamknięcie dla tirów Bułgarskiej, Bukowskiej i Polskiej. Wprowadzenie tam pojazdów ciężarowych będzie wtedy nieuzasadnione i bezsensowne - zapewniał prezydent Grobelny.

Wielokrotnie korzystam z linii pospiesznej L. Dlaczego na przystanku przy dworcu głównym i na Kaponierze nie ma ani ławek, ani zadaszenia - pytała jedna z mieszkanek Grunwaldu.

Nie będziemy robić wiat do momentu wybudowania nowego dworca. Wszystkie przystanki w tym rejonie mają teraz charakter tymczasowy. Wiaty nie ustawię na tak krótki okres. Docelowo do 2013 roku wszystkie przystanki będą pod budynkiem nowego dworca - odpowiedział prezydent Grobelny.

Prezydent zapewnił też, że do końca listopada postawiony zostanie budynek nowego dworca.

Na zakończenie spotkania ogólnego Michał Kosicki, radny Osiedla Grunwald Północ pytał prezydenta o możliwość wybudowania parkingu buforowego w okolicy stadionu i co mają zrobić mieszkańcy, gdy zablokowane są ich ulice dojazdowe?

Parkingi buforowe sprawdzają się, gdy komunikacja zbiorowa jest lepsza niż komunikacja samochodowa. Chcieliśmy wybudować parking buforowy na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego przy pętli pestki. Jednak inwestor po analizie uznał, że to miasto powinno dopłacić. Chcemy dążyć do tego, by mieszkańcy przesiedli się do komunikacji miejskiej - uważa prezydent Grobelny.

Po spotkaniu ogólnym prezydent Poznania przez ponad dwie godziny rozmawiał z zainteresowanymi mieszkańcami indywidualne w obecności strażników miejskich i przedstawicieli miejskich jednostek.

Częścią tych spotkań są indywidualne rozmowy prezydenta z mieszkańcami. Te problemy, które da się załatwić z uwagi na obowiązujące przepisy, czy środki którymi dysponujemy to staramy się rozwiązać. Nie jednak tak, że każdy wychodzi z załatwioną sprawą, gdyż kompetencje prezydenta też nie są nieograniczone. Mamy wrażenie, że wiele problemów mieszkańców udaje się załatwić. Wiele problemów zostaje też prezydentowi uświadomionych - mówi Anna Szpytko, rzecznik prasowy Prezydenta Poznania.

Do tej pory prezydent Ryszard Grobelny spotkał się z mieszkańcami Rataj, Piątkowa, Łazarza i właśnie Grunwaldu. W najbliższym czasie spotka się z mieszkańcami Wildy.


Komentarze (18)

06-12-2011 14:46:19
amira
ciesze sie ze tego czlowieka w osoatnich wyborach na prezedenta nie wybieralam (chociaz niestety nim zostal) ale mam nadzieje ze przy nast wyborach ludzie beda mieli w pamieci jego szopki i wymysly i nie zaglosuja na niego!!!! zal d*** sciska
21-10-2011 12:59:04
Jan Nowak
Szkoda P. Lazarz.pl ze o tym nie mozna bylo z wyp. pinformowc nas mieszkancow A moze Pan juz teraz takie spotkanie zapowie!!!!!!!!!! chetnie sie przejdziemy
13-10-2011 12:06:10
Radna
Po tonie w jaki szanowny mieszkańcu opisujesz działalność Rady wnioskuję ,że masz głęboki uraz do niektórych osób.Przez pryzmat tego oceniasz wszystko co dzieje się na Osiedlu i nie chcesz dostrzeć nic pozytywnego. Do mojej sugestii dotyczącej włączenia się w pracę Rady nie widzę odnośników ,ale rozumiem to .Niestety wymaga to wykonania jakiejś pracy, jakże innej od stukania w klawiaturę i utyskiwania na rzeczywistość. Życzę udanego dnia, zobaczenia czegoś ładnego na Osiedlu i kończę wymianę poglądów.
13-10-2011 08:23:03
Mieszkaniec Łazarza
Och Pani Radna. żeby robić komuś uwagi na temat jego problemów z koncentracja należy spojrzeć na błędy popełniane przez siebie. Pani radna - takiej personie nie wypada się mylić zapewne a tymczasem np. "w którym roi się od błędów świadczących o problemach zkoncentracją", "bo z samochodu trudno przeczytaći ch treść" Trzeba przyznać, że dość żałosne są te uwagi w tym miejscu i świadczą o stylu rozpaczliwym w jaki broni pani swoich kolegów po fachu. A jak pracujecie przepraszam udzielacie się społecznie to wiedzą wszyscy, którzy interesują się sprawami dzielnicy http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=2808. Kiepsko wygląda ta pani praca,albo zbyt krótko mieszka pani na Łazarzu skoro nie zna pani swoich współpracowników np p Wośkowiaka. Chyba wszyscy stracili już rachubę ile on lat "udziela się" na Łazarzu i w Radzie Miasta. Oczywiście nie tylko on.
12-10-2011 23:11:28
Radna
Szanowny mieszkańcu Łazarza. Jeżeli Radni są wg twojej oceny tacy nieudolni znajdź grupę ambitnych,pracowitych / bez wynagrodzenia / dysponujących dużą ilością czasu wolnego i do "działania". Możliwości jest wiele, zmieniajcie wizerunek Osiedla i po następnych wyborach będzie mogli być idealnymi Radnymi. Zaczęłabym od poprawienia poprzedniego tekstu w którym roi się od błędów świadczących o problemach zkoncentracją i ładem.Spotkania z włodarzami miasta organizuje Urząd Miasta ,a w przypadku konsultacji z Prezydentem plakaty były rozmieszczone w wielu miejscach/sklepy,placówki oświatowe,kulturalne/. Wymagały tylko od mieszkańców umiejętności czytania i poruszania się pieszo po Osiedlu, bo z samochodu trudno przeczytaći ch treść.Proszę o wyjaśnienie co oznacza sformułowanie "stali bywalcy od kilku kadencji."Proponuję zapoznać się ze składami Rady Osiedla,w każdej kadencji zmienia się prawie połowa Radnych.Zapraszam do współpracy merytorycznej na rzecz Osiedla, przypominam Łazarz to nie dzielnica.
12-10-2011 19:44:57
Mieszkaniec Łazarza
Szanowna Pani Radna. Troche trudno u Pani ze zrozumieniem czytanych Nie jest to miejsce do dyskusji na temat Państwa pracy, która pozostawia wiele do życzenia. To że mało wiedział o spotkaniu z P Grobelnym to między innymi "zasługa" opieszałęj postawy radnych dzielnicy. Macie kilka priorytetów wokół, których się ewentualnie kręcicie, a sprawy trudne i niewygodne pozosyawiacie do załatwianie sobie samym mieszkańcom dla których potrzeb podobno zostaliście wybrani. Rady o monitowaniu sprawy chociażby ulicy Kolejowej doprawdy nie potrzebujemy. Na spotaknie z ZDM i przedstawicielami Urzedu Miasta czekamy wiele miesięcy. To nie do nas mieszkańcó nalezy organozowanie takich spotkań, tylko do Was Szanowni Państwo Radni. A jak wiecie, że jestescie nieudoni to lepiej nie zabierajcie się za taką działalność, a pozostańcie we wspomnianym ciepełku domowym, bo przynosicie wiecej szkody niż pożytku niestety.No ale co by zrobili ze sobą ci stali bywalcy od kilku kadencji.Myślę, że zamiast być tą pseudo znaną, lubianą personą lepiej próbować coś zmoienić jako zwykły śmiertelnik. Zdecydowanie większa to satysfakcja.
12-10-2011 11:38:04
REDAKCJA
Wszelkie informacje znajdzie Pan na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl lub wchodząc bezpośrednio do zakładki/działu Rada Osiedla>kontakt z radą os. Pozdrawiam.
12-10-2011 11:24:36
mieszkaniec
pod jakim @ można skontaktować się z Radą Osiedla?
12-10-2011 00:00:48
Radna
Drogi -Mieszkańcu Łazarza-Prezydent Grobelny spotkał się z mieszkańcami Łazarza na terenie Szkoły Podstawowej nr 26.w dniu 11-05-2011.Można kogoś nie lubić ale faktem pozostaje to że Łazarz był pierwszym miejscem w którym prezydent spotkał się na konsultacjach z mieszkańcami w tym roku.Odwiedził także Park Wilsona 8maja. Radni pracują społecznie na terenie Osiedla i nie zawsze "media" relacjonują ich działania.Pogoda nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Rady.Dziękujemy za "gratulacje ",bo w tym roku udało sięwprowadzić do projektu planu częściowy remont Kolejowej,niestety pozostałe działania są po stronie ZDM i Urzędu Miasta.Oprócz Rady ważne jest wsparcie obywatelskie,a listów dotyczących ulicy Kolejowej składanych w Urzędach wcale nie ma tak dużo,o wiele bardziej o losy swoich ulic dbają mieszkańcy innych rejonów.Najprościej siedzieć w ciepełku przed klawiaturąi biadolić,krytykować.Trzeba było wystartować w wyborach i spróbować coś zmienić,wystarczyło zdobyć ok. 15 podpisów pod listą poparcia i być trochę znanym , lubianym,darzonym zaufaniem na osiedlu.To nie takie trudne warunki dla zdobycia mandatu ale dla działaczy klawiaturowych to jak zdobycie ośmiotysięcznika.
11-10-2011 22:48:25
Mieszkaniec Łazarza
Rewelacja, ale szkoda, że na ŁAZARZ tak trudno mu sie wybrać, stale mu tutaj nie po drodze. Spotaknie na które stale czekamy pewnie nigdy się nie odbędzie, bo brak odwagi decydentom zeby spojrzeć mieszkańcom w oczy.Państwo radni tak długo lustrowali stan ulic jak długo było miło ciepło i nie przyszła kolej na najbardziej zaniedbane okolice Łazarza tj Kojejowa i okolice. TYlko pogratulować.
11-10-2011 15:23:12
morlock
Ps.Świadomie używam skrótów myślowych by wyszło na bieżąco kto z Poznania, kto „poznaniak”. Interlokutor który nie poznał wcześniej słodyczy mieszkania w niektórych rejonach naszej dzielnicy będzie utyskiwał a przecież może się natychmiast przeprowadzić np. do zrewitalizowanych, pełnych pustostanów kamienic przy Kossaka, Drużbackiej czy Wyspiańskiego. Tu ceny za metr są takie że nawet szczury wyemigrowały na Starówkę. Ale całodobowych sklepów brak. Ciiiiisza jednym słowem.
11-10-2011 14:45:23
morlock
@ poznanianka. Każdy płaci podatki. Świadomie lub mniej świadomie ale płaci, w takiej czy innej formie. To że parzystokopytne stworki zalęgły się w Poznaniu to wina władz? Ale jak radzisz, sklepy całodobowe,alkoholizowane zostaną otwarte tylko na np.Taborowej w hotelu „Olimpia”. Coś to zmieni? Jedynie patrole będą bardziej uśmiechnięte.(To też ludzie są kobito!) Wychowanie wynosi się z domu i to jest sedno problemu.
11-10-2011 13:26:42
poznanianka
ludzie płacą podatki i chcą mieć spokój i bezpiecznie mieszkać! A tu w koło pełno całodobowych monopolowych jak na ul. Małeckiego/Kanałowa. Tu zbiera się cały margines społeczeństwa- piją na ulicy, hałasują w dzień i w nocy, śikają gdzie popadnie!!! KIEDY PANIE PREZYDENCIE PAN TO ZMIENI????? Policja jest bezradna- nie pomagają patrole. Dla kogo ten Poznań??? Jak długo jeszcze ten stan rzeczy nasze władze będą tolerowć ?? Proszę takie sklepy otwierać tam gdzie więcej patroli, czyli na główych ulicach a najlepiej wcale a te co są pozamykać.
10-10-2011 22:51:57
w
Dzisiaj tematem numer jeden powinny być chyba korki na Łazarzu ;) Grubo po 18 "stały" Hetmańska, Głogowska, Kasprzaka i Jarochowskiego nawet!
10-10-2011 19:04:52
morlock
Dzięki ZDM za szlabanki-barierki (?) na new Matejkiego. Przed posadzeniem czegokolwiek i kiedykolwiek przedmiotowe sprawują się nieźle do wiązania psów,roweru i niesfornego pomiotu w wózku jak nawiedzam piekarnię.
10-10-2011 18:50:23
morlock
Z artykułu wynika że Urząd Prezydenta Miasta Poznania (imiennie niejakiego Ryszarda G.) ma zajmować się naszymi wewnętrznymi problemami więc może trza zlikwidować wszelakie rady dzielnic, gmin i osiedli. Do „opie...a” przez poznaniaków byłby tylko jeden Urząd – Miejski. Reszta, po redukcji, - do grabi , łopat, pękniętych rur wod-kan-gaz i rewitalizacji skostniałych kamienic dla zidiociałych bogaczy. Normalny i z pieniędzmi do „poronionego czworokąta” (Grottgera, Matejki,Wyspiańskiego,Ułańska) nawet swoich kundli by nie przesiedlił. Co prawda są tam ZDM i ZTM ale to zwykłe pasożyty i za ich „marmury” płacimy my.
10-10-2011 14:10:56
@Poznaniak
Hello??? To jest Prezydent Miasta w którym mieszkasz i którego wybrali wyborcy więc trochę szacunku się należy. Chciałbyś, żeby Ciebie, niezależnie od tego co robisz lub czego nie robisz, nazywano ściemniaczem?
10-10-2011 07:50:25
Poznaniak
on tam był tem sciemniacz ???
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: