Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczyna się remont Ronda Jeziorańskiego. Kierowców i pasażerów MPK czeka ciężki okres - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczyna się remont Ronda Jeziorańskiego. Kierowców i pasażerów MPK czeka ciężki okres
03-09-2011 01:24   Janusz Ludwiczak
Przez najbliższe pół roku będzie trwał remont Ronda Jeziorańskiego. Zmiany czekają zarówno pasażerów MPK jak i zmotoryzowanych. Od soboty w ogóle nie kursują tramwaje linii nr 5. W ich miejscu pojawiła się "szesnastka". Objazdami przez Głogowską i Reymonta będą kursować też bimby linii nr 6 i 13. Natomiast kierowców jadących ulicą Grunwaldzką czeka objazd przez Reymonta i Wojskową lub Marcelińską i Przybyszewskiego.

Remont Roosevelta z prawie tygodniowym opóźnieniem

W sobotę miał równocześnie rozpocząć się I etap przebudowy węzła komunikacyjnego Rondo Kaponiera, czyli przebudowa ulicy Roosevelta na odcinku od Mostu Dworcowego do Mostu Uniwersyteckiego.

W piątek popołudniu Zarząd Dróg Miejskich nie wyraził zgody na wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu, gdyż wykonawca robót (konsorcjum firm Hydrobudowa, Aprivia, Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Metro i Obrascon Huarte Lain) nie zdążył postanowić znaków i słupków ostrzegawczych i wyrysować żółtych linii oraz zdemontować starych barierek.

Nowy, planowany termin rozpoczęcia remontu na Roosevelta to 7/8 września.


Tramwaje i autobusy pojadą częściej. Na trasę powraca "osiemnastka"

Z dniem 3 września wprowadzony zostaje tzw. "zasadniczy" (zimowy) rozkład jazdy. Oznacza to, że tramwaje i autobusy m.in. linii nr 64, 82 i 93 jeździć będą częściej. Bimby na przystankach w dni robocze pojawiać będą się co 10 minut, zamiast co kwadrans. Natomiast w soboty (między 9, a 15) kursować będą co 15 minut.

Autobusy linii m.in. 64, 82 i 93 w dni robocze w godzinach szczytu jeździć będą nie co 15, lecz co 12 minut.

Równocześnie od soboty po dwumiesięcznej przerwie na tory powraca "osiemnastka".


Bałtyk przemienił się w Kaponierę

W celu lepszej identyfikacji przez pasażerów węzłów przesiadkowych Zarząd Transportu Miejskiego przekształcił nazwę przystanku autobusowego "Bałtyk" na "Rondo Kaponiera".

Kino Bałtyk zostało zamknięte w lipcu 2002 roku, a w jego miejscu powstał hotel Sheraton i ma powstać Centrum Obsługi Biznesu "Bałtyk". Pięć lat temu przystanek autobusowy, który znajdował się na ulicy Bukowskiej został przeniesiony na ul. Roosevelta, bliżej Ronda Kaponiera. ZTM postanowił więc zmienić nazwę tego przystanku na taki, który będzie kojarzyć się z nazwą ważnego węzła przesiadkowego, jakim jest Rondo Kaponiera.

Z pewnością większość turystów nie będzie już się zastanawiać gdzie jest ten Bałtyk i dlaczego jest właśnie taka nazwa przystanku.

Da osób, które są sentymentalne mamy dobrą wiadomość. Nazwa przystanku tramwajowego "Bałtyk", znajdującego się na ulicy Bukowskiej, za skrzyżowaniem z Roosevelta nie ulegnie zmianie.


"Piątkę" zastąpi "szesnastka". Tramwaje linii 6 i 13 zamiast przez Grunwaldzką pojadą przez Głogowską i Reymonta

W związku z rozpoczęciem remontu Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego z ruchu tramwajowego wyłączona zostanie ulica Grunwaldzka na odcinku od Reymonta do Roosevelta oraz ulica Przybyszewskiego pomiędzy Dąbrowskiego, a Grunwaldzką. Zachowany zostanie jedynie skręt z Reymonta w Grunwaldzką, z którego korzystać będą tramwaje linii nr 1, 6, 7 i 13.

I tak "piętnastka" będzie jeździć objazdem przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego i Dąbrowskiego na Ogrody. Natomiast "szóstka" i "trzynastka" pojadą przez Głogowską, Hetmańską i Reymonta. Tramwaje linii nr 7 zamiast na Ogrody skierowane zostaną przez Reymonta i Grunwaldzką na Budziszyńską. W soboty i święta w godz. od 9 do 17 tramwaje linii nr 6 wydłużone będą do Junikowa (tak jak miało to miejsce w przypadku "piętnastki").

Pomiędzy Rondem Kaponiera, a Rondem Jeziorańskiego z częstotliwością co 5-8 minut kursować będą autobusy komunikacji zastępczej oznaczone symbolem "T1".

Od soboty pasażerowie nie zobaczą już "piątki". Jej funkcjonowanie przejmą tramwaje linii nr 16, które z Górczyna jeździć będą przez Głogowską, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje, Jana Pawła II, Most Rocha, centrum, Teatralkę na Piątkowo.

Dzięki tramwajom linii nr 6 i 16 pasażerowie będą mogli znów bezpośrednio dotrzeć z Głogowskiej na dworzec PKS, deptak, a także na Bema i do Starego Browaru. Na przeciwko targów uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek "Most Dworcowy", ale na razie tylko w kierunku Hetmańskiej.


Zmienione trasy MPK od 3 września:

LINIA NR 5:
Będzie zawieszona. Jej funkcjonowanie przejmie linia nr 16.

LINIA NR 6:
MIŁOSTOWO - ... - Królowej Jadwigi - Stanisława Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO
Tramwaje linii nr 6 jadące w kierunku Budziszyńskiej (lub Junikowa) będą się zatrzymywać na przystanku tymczasowym "Most Dworcowy" usytuowanym po skręcie w ul. Głogowską. (na przeciwko Centrum Targowego). W przeciwnym kierunku tramwaje nie zatrzymują się na przystanku "Most Dworcowy".

LINIA NR 7:
ZAWADY - ... - Hetmańska - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

LINIA NR 13:
JUNIKOWO - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - ... - STAROŁĘKA

LINIA NR 15:
Zostanie skierowana na Ogrody (przez Rondo Kaponiera, Zwierzyniecką, Kraszewskiego i Dąbrowskiego).

LINIA NR 16:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Kórnicka - ...po stałej trasie na OS. JANA III SOBIESKIEGO
Tramwaje linii nr 13 jadące w kierunku Górczyna będą się zatrzymywać na przystanku tymczasowym "Most Dworcowy" usytuowanym po skręcie w ul. Głogowską. (na przeciwko Centrum Targowego). W przeciwnym kierunku tramwaje nie zatrzymują się na przystanku "Most Dworcowy".

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T1:
RONDO KAPONIERA (przystanek na ul. Roosevelta) - Bukowska - Grunwaldzka - RONDO JEZIORAŃSKIEGO.
Powrót: RONDO JEZIORAŃSKIEGO - Grunwaldzka - Szylinga - Bukowska - Zeylanda - Zwierzyniecka - RONDO KAPONIERA

LINIA NOCNA NR 251:
RONDO KAPONIERA (przystanek na ul. Roosevelta) – Roosevelta - Bukowska – Szylinga – Grunwaldzka – Wojskowa – Marcelińska – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – OS.KWIATOWE
Powrót: OS.KWIATOWE - Grunwaldzka – Jawornicka – Promienista – Palacza – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Wojskowa – Grunwaldzka – Szylinga – Bukowska - Zeylanda – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA


Objazdy dla kierowców

Przejazd w relacji Reymonta - Przybyszewskiego odbywać będzie się nitką zachodnią (od strony Grochowskiej).

Ruch kołowy na ulicy Grunwaldzkiej z Junikowa i Grunwaldu do Centrum poprowadzony zostanie objazdem:
Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Wyspiańskiego - Wojskowa - Grunwaldzka.

Ruch kołowy na ulicy Grunwaldzkiej z Centrum w kierunku Junikowa poprowadzony zostanie objazdem:
Grunwaldzka - Wojskowa - Marcelińska - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka.


Co się zmieni na Rondzie Jeziorańskiego?

Remont Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego miał być przeprowadzony już latem 2010 roku, jednak rozpocznie się dopiero 3 września.

Wiosną przyszłego roku Rondo Jeziorańskiego ma zmienić się nie do poznania: droga rowerowa dookoła, wyremontowane torowisko, autobusy linii 93 nie stojące w korku i poruszające się razem z tramwajami po jednym pasie ruchu, perony przystanków dostosowane do pojazdów niskopodłogowych, poszerzone pasy ruchu, ale tak będzie dopiero pod koniec kwietnia 2012 roku.

Inwestycja, która realizowana jest w ramach przygotowań do Euro 2012 będzie kosztować 40 mln zł, z czego 12 mln zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.


Komentarze (4)

06-09-2011 14:15:38
morlock
@ Kaśka - Bo Cię nie lubią ;-)
04-09-2011 16:02:27
bart
Widocznie nie można było. Remont miał być już robiony latem zeszłego roku. Ale przetargi, przetargi. W nocy nie da się tego zrobić, bo zaraz mieszkańcy będą krzyczeń. Po za tym za noc musisz pracownikom płacić tak jak za pracę w niedziele.
04-09-2011 12:49:11
jacki$
jak można remontować jedno z najbardziej ruchliwych rond 6 miesięcy ? i do tego zaczynać 3 września zamiast 3 czerwca. Czy ktoś w ZDM słyszał o pracy 3 zmianowej,podobno mamy bezrobocie w 1,5 miesiąca było by zrobione, a tak mega korki i na pewno zima ich zaskoczy i będzie opóźnienie nie z ich winy. a co będzie jak zaczną Kaponierę ? blady strach MASAKRA
03-09-2011 15:04:38
kaśka
Dlaczego zlikwidowali 5??
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: