Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 1700 osób z 50 krajów przez dwa tygodnie grało w brydża - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 1700 osób z 50 krajów przez dwa tygodnie grało w brydża
04-07-2011 01:13   Janusz Ludwiczak
Przez 16 dni na targach odbywały się Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym. W zawodach wzięło udział ponad 1700 brydżystów z 50 krajów, nie tylko z Europy. Na karcianych mistrzostwach sukcesy odnieśli Polacy, którzy zdobyli w sumie cztery medale.

V Otwarte Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym trwały w sumie przez szesnaście dni, od 17 czerwca do 2 lipca w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W zawodach wzięło udział ponad 1700 osób z 50 krajów, m.in. z Argentyny, Norwegii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Ukrainy, USA, Chin, Indii, Rosji, Bułgarii i oczywiście z Polski.

Brydżyści mieli do dyspozycji 300 stołów do gry. Na początek Mistrzostw rozgrywane są turnieje teamów mikstowych, do których przystąpiło 90 zespołów, w tym osiem drużyn z Polski. Oprócz tego odbywały się konkurencje: open, kobiet czy seniorów.

W punktacji ogólnej najlepszym zawodnikiem okazał się Jacek Pszczoła. W konkurencji par open najlepsi okazali się także Polacy - Artur Guła (ZTB 7TREFL Zawiercie) i Mikołaj Taczewski (GKS Piast I Gliwice). Natomiast brązowy medal trafił do Krzysztofa Burasa i Grzegorza Narkiewicza z Auguri Warszawa.

Jest szansa, że za cztery lata brydżowe mistrzostwa powrócą do Poznania. Tym razem będą to jednak mistrzostwa... świata.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: