Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia świętowała 100. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia świętowała 100. urodziny {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
08-05-2011 01:35   Janusz Ludwiczak
Kiermasz ogrodniczy, festyn rodzinny, koncert zespołu Strefa Zero i 10-minutowy pokaz sztucznych ogni - to wszystko przygotowano w pierwszym dniu obchodów 100-lecia Palmiarni.

W sobotę uroczyście otwarto jubileusz 100-lecia Palmiarni. Najpierw o godz. 10 otwarty został kiermasz roślin i sprzętu ogrodniczego w ramach XVIII edycji konkursu "Zielony Poznań".

Później o godz. 15:00 w Parku Wilsona rozpoczął się festyn rodzinny, podczas którego odbywały się występy w Muszli Koncertowej, a także zabawy, animacje i liczne atrakcje dla dzieci.

Przed godz. 19:00 Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny wraz z radnymi miejskimi (Wojciechem Wośkowiakiem, Krzysztofem Skrzypinskim, Andrzejem Bielerzewskim) i osiedlowymi (Marią Łazarz, Filipem Olszakiem, Anną Nawrot, Bartoszem Nowakiem i Tomaszem Wojciechowskim) otwarł nowy plac zabaw.

Parę minut później na scenie Muszli Koncertowej prezydent Grobelny uroczyście otworzył obchody 100-lecia Palmiarni, po czym wraz z radnymi i gospodarzami obiektu udał się, by zwiedzić ekspozycję Palmiarni i aktualne wystawy (tulipanów oraz zdjęć ptaków). Między czasie witał się i rozmawiał z poznaniakami, a także pozował do wspólnych zdjęć.

Jestem przekonany, że poznaniacy są dumni z Palmiarni. To jest wyjątkowy obiekt, który w niewielu miastach funkcjonuje. Palmiarnia jest wyjątkowa i ciekawa, ma ona fajną atmosferę. Jest tam dużo roślinności. Można się zgubić, można się zadumać na chwilę - powiedział portalowi lazarz.pl Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania.

Myślę, że Palmiarnia dalej będzie utrzymywana w dobrym stanie. Mam nadzieję, że będzie się tam działo zawsze dużo ciekawych rzeczy - dodaje prezydent Grobelny.

Myślę, że nie można wyobrazić sobie Poznania bez ikony, jaką jest Palmiarnia. Życzyłbym sobie, żeby za sto lat następcy obchodzili 200 lat. Palmiarnię rocznie zwiedza od 170 do 180 tysięcy osób. Od 1992 roku do października ubiegłego roku Palmiarnię zwiedziło ponad 3 miliony osób. Jest to dla nas potwierdzenie i akceptacji Palmiarni - wyjaśnia Marek Krzyżaniak, zastępca dyrektora Palmiarni Poznańskiej.

Zgromadzoną w Parku Wilsona publiczność zabawiała gwiazda wieczoru, zespół Strefa Zero.

Dłużej niż zwykle, bo aż do godz. 20:00 można było zwiedzać Palmiarnię. Nie wykluczone, że obiekt czynny będzie dłużej w inne dni jubileuszu.

Punktualnie o godz. 21:15 w niebo wystrzeliły tysiące fajerwerków. Pokaz sztucznych ogni, który trwał 10 minut nieoczekiwanie przerodził się w pożar, o czym szerzej w artykule: Pożar na 100-letnie urodziny Palmiarni {WIDEO}.

Całą imprezę prowadził Bartosz Grochal, jeszcze do niedawna rzecznik prasowy Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego.

ZOBACZ WIDEO z pokazu sztucznych ogni


Komentarze (3)

08-05-2011 20:49:55
JohnnyBraco
no faktycznie kolo w kapturze wdał się w pogawędkę z policją, pewnie komuś przeszkadzał ten kaptur bo na jednym zdjęciu miał już zdjęty :]
08-05-2011 17:50:15
smoq
Dlaczego Pana w białym kapturze zawinęła policja za uściśnięcie ręki Grobelnemu ? :) (Przypatrzcie się na zdjęciach) :D
08-05-2011 07:34:16
POZnaniak
A Grobelniak Po jaką Choinkę Tam poszedł. Miał czas na kolejną autoreklamę - sciemiacz i (....) oraz (.....)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: