Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Towarowa zamieni się w ulicę Stanisława Matyi. Cerkiew uzyskała od miasta dofinansowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Towarowa zamieni się w ulicę Stanisława Matyi. Cerkiew uzyskała od miasta dofinansowanie
17-05-2010 01:11   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni jednomyślnie przyjęli projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy części ulicy Towarowej, która nosić będzie imię Stanisława Matyi - jednego z przywódców Powstania Poznańskiego Czerwca 1956. Radni zadecydowali też, że Cerkiew Prawosławna przy ulicy Marcelińskiej otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na prace konserwatorskie przy odnowie dwóch ołtarzy.

O upamiętnienie Stanisława Matyi, jednego z przywódców Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 wystąpił dziennikarz "Gazety Wyborczej" Piotr Bojarski proponując przemianowanie części ulicy Towarowej (od skrzyżowania z ulicą Wierzbięcice do Mostu Dworcowego).

Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni jednomyślnie (24 głosami za) przyjęli projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy części ulicy Towarowej, która po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego będzie nosiła nazwę ulica Stanisława Matyi.

Radni miejscy udzielili też dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich przy dwóch ołtarzach w Cerkwi Prawosławnej im. Św. Mikołaja przy ulicy Marcelińskiej 20.


Fot: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: