Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MDK3 połączy się z "Kręgiem" w Łazarski Ośrodek Kulturalny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MDK3 połączy się z "Kręgiem" w Łazarski Ośrodek Kulturalny
01-04-2010 13:28   Janusz Ludwiczak
Kryzys gospodarczy nie ominął niestety sfery kultury. Młodzieżowy Dom Kultury nr 3, należący do miasta połączy się od 1 stycznia 2011 roku z Klubem Osiedlowym "Krąg" Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" w jedną placówkę kulturalną: Łazarski Ośrodek Kulturalny.

Łazarski Ośrodek Kulturalny powstanie z początkiem przyszłego roku. Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy nie ominął niestety sfery poznańskiej kultury, dlatego z dniem 1 stycznia 2011 roku Klub Osiedlowy "Krąg" połączy się z MDK3 w jedną placówkę kulturalną.

Miasta nie stać na utrzymywanie trzech domów kultury. Każda z trzech placówek mieści się w innej części Poznania. I tak Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 znajduje się przy Drodze Dębińskiej, kulturalna "dwójka" na ulicy Za Cytadelą, zaś MDK3 na Łazarzu, przy ulicy Jarochowskiego 1. Trzy tego typu ośrodki, w których młodzież może spędzać wolny czas i rozwijać zainteresowania muzyczne, teatralne, plastyczne i inne to dla magistratu zbyt duże koszty.

Dlatego magistrat postanowił przekazać Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 nowemu właścicielowi, którym będzie Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald". Grunwaldzka spółdzielnia posiada w sumie cztery kluby osiedlowe: "Krąg", "Rondo", "Kopernik" oraz "Raszyn".

Łazarski Ośrodek Kulturalny, który powstanie z połączenia Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 oraz Klubu Osiedlowego "Krąg" rozpocznie działalność 1 stycznia 2011 roku. Nowa placówka kulturalna będzie mieścić się w budynku MDK3 przy ulicy Jarochowskiego 1, do którego przeniesie się dotychczasowy Klub Osiedlowy "Krąg". W miejscu, gdzie dotychczas mieścił się "Krąg" (przy ulicy Dmowskiego 37) będzie nadal mieścić się siedziba Rady Osiedla "Łazarz" SM "Grunwald". W budynku tym powstanie też Biuro Obsługi Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald".

Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze i otrzymane e-maile. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


Fot: Młodzieżowy Dom Kultury nr 3, Klub Osiedlowy "Krąg"

ZOBACZ TAKŻE: Prima Aprilis - uważaj bo się (po)mylisz

Komentarze (1)

01-04-2010 14:18:24
wolf
Czyżby żart primaaprilisowy?
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: