Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uchwalono plan miejscowy dla cmentarza Górczyńskiego – "w celu ochrony zieleni i budowy tramwaju" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uchwalono plan miejscowy dla cmentarza Górczyńskiego – "w celu ochrony zieleni i budowy tramwaju"
06-03-2024 12:54   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni podjęli we wtorek uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu cmentarza Górczyńskiego. Dokument ma pozwolić na ochronę cennej zieleni oraz zabytkowej nekropolii, a także uwzględnia budowę trasy tramwajowej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Rejon Cmentarza Górczyńskiego" obejmuje obszar ok. 9 hektarów, w rejonie ulicy Ściegiennego i Pogodnej.

– Dla przedmiotowego terenu nie obowiązywał miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Plan bezpośrednio graniczy z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego "obszaru III rama komunikacyjna odcinek południowo-zachodni w Poznaniu". Wniosek dotyczył przystąpienia do sporządzenia planu w celu ochrony terenów zieleni – tłumaczy Natalia Weremczuk, dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Uchwalony dokument prawny ma ochronić istniejącą zieleń oraz umożliwić utrzymanie dotychczasowego sposobu zagospodarowania i użytkowania cmentarza parafialnego wpisanego do rejestru zabytków.

Plan miejscowy ma ułatwić też w przyszłości budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Arciszewskiego na os. Kopernika.

– W planie zabezpieczono teren pod planowaną trasę tramwajową na os. Kopernika, natomiast pozostałą część działki przeznaczono pod teren zieleni urządzonej. Uwzględniono także wytyczne konserwatorskie wynikające z wpisanego do rejestru zabytków cmentarza – wyjaśnia Natalia Weremczuk, dyrektor MPU.

Za uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Rejon Cmentarza Górczyńskiego" było 24 radnych. Od głosu wstrzymało się 3 radnych PiS: Przemysław Alexandrowicz, Michał Grześ i Ewa Jemielity. Z kolei troje radnych Koalicji Obywatelskiej: Monika Danelska, Andrzej Rataj i Tomasz Stachowiak postanowiło nie głosować. Nikt nie był przeciw.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: