Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Namalował hasło na budynku starego dworca – stanął przed sądem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Namalował hasło na budynku starego dworca – stanął przed sądem
06-03-2024 04:53   Janusz Ludwiczak
Ruszył proces 22-letniego Adama, który w październiku ma fasadzie starego budynku dworca namalował napis: "Pogrom Partii Programem Narodu".

Przypomnijmy. 13 października ub. r. w nocy, na fasadzie starego dworca kolejowego namalowany został napis "Pogrom partii programem narodu". Było to hasło nawiązujące do tego z 1981 r., którego autorem był nieżyjący już wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz. Napis ów został namalowany na fasadzie nieistniejącego już kina Bałtyk, które znajdowało się pomiędzy Targami i rondem Kaponiera. W malowania hasła uczestniczyli m.in. obecny przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz, a także Krzysztof Stasiewski i Paweł Waliszewski.

Mężczyzna, który wymalował napis czerwonymi został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku.

– Około godziny 3 nad ranem, otrzymaliśmy doniesienie od przechodnia, który zauważył osobę spacerującą po dachu zabytkowego budynku starego dworca. Natychmiast wysłaliśmy patrol policji. Po przybyciu funkcjonariusze zastali sprawcę na gorącym uczynku, gdy właśnie kończył malowanie napisu. Został złapany i przewieziony na komisariat – informowała młodsza aspirant Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Na polecenie PKP napis został błyskawicznie zamalowany. Po napisie do dziś została tylko wielka biała plama, która nawet nie zakryła całej fasady.

W poniedziałek ruszył proces Adama Falkowskiego, który oskarżony jest o wandalizm. 22-latek przekonywał, że był to jego obywatelski protest przeciwko wtedy rządzącej władzy i manifest, aby zachęcić ludzi do pójścia na wybory.

– Rodzice opowiadali, widziałem zdjęcia, również widziałem, jak kiedyś ten napis był odtworzony pod mostem w Poznaniu. Jak najbardziej uważam, że to są napisy, które wyrażały ducha narodu w tamtym momencie, wyrażały tę niezgodę na działania partii wobec ludzi i chciałem po prostu tego samego ducha w ludziach troszeczkę obudzić – mówił w sądzie cytowany przez Radio Poznań Adam Falkowski.

Obrońca oskarżonego, radca prawny Jakub Woźniak kwestionował wysokość szkody. PKP za wynajęcie firmy, która usunęła napis zapłaciła ponad 8 tysięcy złotych. Zdaniem 22-latka napis był łatwo zmywalny, można było go usunąć myjką ciśnieniową, co kosztowałby nie więcej niż 500 złotych.


Komentarze (2)

06-03-2024 10:58:03
Maciek
Dokładnie - karać za obywatelską postawę?
06-03-2024 08:41:00
Kasia
Nagrodę mu dać a nie karać ***** ***

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: