Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Nie jest to dobry rok do zawierania związków ani dla gospodarki" – uczeń Jacka Kryga opowiadał o nowym roku chińskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Nie jest to dobry rok do zawierania związków ani dla gospodarki" – uczeń Jacka Kryga opowiadał o nowym roku chińskim
04-03-2024 00:39   Janusz Ludwiczak
W listopadzie ubiegłego roku zmarł Jacek Kryg – astrolog, , mistrz Feng shui, kulturoznawca i filozof, który od wielu lat w "Kręgu" przedstawiał prognozę na rozpoczynający się nowy rok chiński. Tradycja jednak będzie kontynuowana. 6 lutego w Klubie Osiedlowym "Krąg" na zaproszenie Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego uczeń Jacka Kryga i mistrz Feng shui – Krzysztof Kazmierowicz opowiedział o Roku Drewnianego Smoka.

– Nie jest to dobry rok do zawierania związków małżeńskich ani dla gospodarki. Stabilny był rok zająca. Rok Drewnianego Smoka zapowiada się bardziej dynamicznie. W gospodarce będą zastoje, należy spodziewać się wzrostu cen – mówił Krzysztof Kazmierowicz, mistrz Feng shui.

Nowy rok chiński – Rok Drewnianego Smoka rozpoczął się oficjalnie 10 lutego i potrwa do 28 stycznia 2025.

– Taki rok powtarza się cyklicznie co 60 lat. W latach smoka jest wiele podtopień i problemów z żywiołem. Będziemy zmagać się z zalaniami i podtopieniami. Nadchodzi era kobiet, będą miały wpływy – wskazuje Krzysztof Kazmierowicz.

Astrolog opowiedział też jak Rok Drewnianego Smoka wpłynie na poszczególne znaki zodiaku.

– Będzie to najlepszy rok dla znaków: szczur, małpa i smok. Szczury będą miały dobre finanse, ale powinny uważać na zdrowie, zwłaszcza na kręgosłup. Małpy i owce mogą liczyć na awanse i karierę, ale powinny zwrócić uwagę na oczy i ciśnienie krwi. Będzie to trudny rok dla psów – ten rok nie sprzyja na podejmowanie odważnych decyzji. Zające nie powinny przeprowadzać się, inwestować i kupować większych rzeczy. Zodiakalne świnie muszą liczyć się ze zdradami. Z kolei bawoły i tygrysy skupią się na pracy, może i przesadnie, ale dzięki temu zyskają autorytet. Natomiast konie mogą liczyć się z problemami prawnymi – uwaga na plotki i oszczerstwa –zaznacza Krzysztof Kazmierowicz.


Komentarze (1)

04-03-2024 15:23:17
Racjonalny
Taka postać astrologii, którą prezentuje ten pan, a wcześniej prezentował Jacek Kryg, to jej bardzo uproszczona forma, dokładnie taka, jaką można spotkać w kolorowych pismach dla kobiet. Bazowanie tylko na roku urodzenia, czyli odnoszenie się do zwierząt chińskiego zodiaku, daje bardzo ogólne informacje, które nie mają praktycznego zastosowania a mogą jedynie wprowadzać niepotrzebny strach. Najbardziej precyzyjna forma astrologii, stosowana zresztą przez profesjonalistów środowiska Feng Shui to tak zwane Ba Zi czyli Cztery Filary Przeznaczenia, gdzie używa się roku, miesiąca, dnia oraz godziny urodzenia. To bardzo zaawansowana i praktyczna technika pozwalająca nie tylko przewidywać przyszłość, ale też wspomagać coaching, doradztwo zawodowe, sesje psychologiczne oraz wspomaganie diagnozowania chorób. Taką formę wiedzy prezentuje między innymi szkoła Feng Shui Research Center, założona przez światowej sławy Mistrza Josepha Yu, mającego również swoich następców w Polsce. Pan Kryg często wspominał, że nie czuje się ekspertem w technice Ba Zi, dlatego pozostał przy systemie uproszczonym. Reasumując, jak najbardziej widać tu kontynuację przekazu, ale niestety również nie potrzebnego straszenia mało precyzyjną techniką astrologiczną.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: