Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziś komunikacja jest darmowa – ale tylko dla niektórych wyborców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziś komunikacja jest darmowa – ale tylko dla niektórych wyborców
15-10-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Osoby z niepełnosprawnościami oraz te, które ukończyły 60. rok życia mogą dziś za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
Niestety Poznań nie zdecydował się podobnie jak wiele innych miast na darmową komunikację dla wszystkich w dniu wyborów.

– Wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat oraz wyborcy z niepełnosprawnością (wraz z towarzyszącym opiekunem) mogą bezpłatnie skorzystać z komunikacji zbiorowej na liniach ZTM, by dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić z niego do domu. Ulga obowiązuje tylko w dniach wyborów: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Miasta Poznania, do Rady Miasta Poznania, do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego, do rad jednostek pomocniczych Miasta Poznania, a także w dniach referendów ogólnokrajowych i referendów lokalnych w Poznaniu – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Osoby, które mają ukończone 60. lat mogą za darmo podróżować tramwajami i autobusami na podstawie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu potwierdzającego wiek.

– W przypadku wyborców z niepełnosprawnościami - dowód tożsamości wraz z ważnym dokumentem stwierdzającym umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności - orzeczeniem lub wypisem z orzeczenia, albo legitymacją – wyjaśnia ZTM.

Niestety Poznań nie zdecydował się podobnie jak wiele innych miast na darmową komunikację dla wszystkich w dniu wyborów.

Dziś z bezpłatnych przejazdów tramwajami i autobusami mogą korzystać m.in. mieszkańcy Szczecina, Gdańska, Torunia, Warszawy czy aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.


R E K L A M A

Komentarze (1)

15-10-2023 09:21:32
Zen
Zdecydowana większość mieszkańców ma lokal wyborczy takiej odległości i miejscu, że dojazd jest bez sensu. Jedni mają lokal bliżej niż najbliższy przystanek, a jeszcze inni, nawet jeśli mają przystanek blisko, to przejechanie jednego przystanku oddali ich od komisji.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: