Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby nie dojeżdżają na Miłostowo [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby nie dojeżdżają na Miłostowo [AKTUALIZACJA]
13-10-2023 15:42   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Warszawskiej doszło do awarii torowiska. Z tego powodu tramwaje linii nr 6 i 8 dojeżdżają tylko do pętli Zawady.

– Ze względu na konieczność pilnej wymiany szyny na skrzyżowaniu Warszawska/Mogileńska, nastąpiło wstrzymanie ruchu dla tramwajów między rondem Śródka a pętlą Miłostowo. Tramwaje linii 6 i 8 kursują do pętli Zawady – informuje MPK.

Wydłużone zostały trasy kilku linii autobusowych, które umożliwiają komunikację zastępczą od Śródki w ciągu ulicy Warszawskiej na os. Warszawskie i Miłostowo.

 • autobusy linii 157 kursują dwukierunkowo trasą okrężną:
  Rondo Śródka – Jana Pawła II – Baraniaka – Dymka – Browarna – Światopełka – Warszawska – Rondo Śródka. Jadąc od strony ul. Warszawskiej autobusy linii 157 nie będą wjeżdżać na dworzec, lecz zawrócą na rondzie, zatrzymają się na przystanku na ul. Warszawskiej przy kościele i bez postoju podejmą kurs w kierunku przeciwnym. Autobusy nie będą wjeżdżać na pętlę „Mogileńska” – pasażerowie mogą korzystać z pobliskich przystanków „Pusta”,
 • autobusy linii 185 kursują trasą wydłużoną: na dojeździe ulicą Podwale do ronda Śródka nie będą wjeżdżały na dworzec, lecz skręcą w ulicę Warszawską i pojadą nią aż do wiaduktu Antoninek, na którym zawrócą i pojadą z powrotem do ronda Śródka. Po ponownym przyjeździe do ronda Śródka autobusy skręcą w ulice Podwale i będą kontynuować jazdę po trasie do os. Sobieskiego,
 • autobusy linii 416 kursują trasą wydłużoną przez Warszawską, Krańcową, Czekalskie i Mogileńską w obu kierunkach,
 • uruchomione zostały dodatkowe autobusy „za tramwaj” na trasie: Rondo Śródka – Warszawska – wiadukt Antoninek – Warszawska – Rondo Śródka.

  Na razie nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii. Zmiany obowiązują do odwołania.

  Aktualizacja 14.10.2023 Jak informuje MPK awaria została usunięta. Tramwaje linii nr 6 i 8 od pierwszych kursów powróciły na swoje stałe trasy.


 • R E K L A M A

  Fot: Janusz Ludwiczak

  Komentarze (0)

  Dodaj swój komentarz

  Nick: (max. 40znaków)

  Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

  Pozostało znaków: 1500

  Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

  REGULAMIN:
  Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
  Aktualności
  R E K L A M A
  Niezapominajka
  21

  kwi

  Poznań * Łazarz
  Wybory samorządowe - II tura
  w godz. 7:00-21:00

  22

  kwi

  Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
  Znakowanie rowerów
  w godz. 12:00-18:00

  23

  kwi

  do 25-04-2024
  Międzynarodowe Targi Poznańskie
  Międzynarodowe Targi Energetyki
  "GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
  "Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
  "Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

  12

  maj

  Łazarz
  Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
  w godz. 7:00-21:00

  25

  maj

  Park Wilsona
  Kiermasz "Zielony Poznań"

  [ wszystkie ]

  Komentarze
  Ogłoszenia
  Newsy na Twoją skrzynkę!
  Zapisz się na listę mailingową:
  Twój e-mail: