Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 7 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 7 tysięcy Świadków Jehowy spotkało się na Targach
08-07-2023 23:52   Janusz Ludwiczak
Już po raz dwunasty na MTP spotkali się Świadkowie Jehowy. W trakcie trzydniowego spotkania ponad 7 100 osób bierze udział we wspólnej modlitwie połączonej ze śpiewem i wykładach biblijnych. Najważniejszym punktem był sobotni chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie, który przyjęło 39 nowych wyznawców.

Kongres Świadków Jehowy, który odbywa się pod hasłem "Okazujcie cierpliwość!" powrócił na Targi po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią.

– Wśród obecnych na kongresie byli mieszkańcy całego regionu Wielkopolski . Przyjechali po to, żeby z Biblii uczyć się jak okazywać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość. Program składał się z 50 części, które miały formę krótkich przemówień, wywiadów czy materiałów filmowych.
To wydarzenie sprawia nam wiele radości! Będąc tutaj, na MTP w Poznaniu cieszymy się swoim towarzystwem, wspólnie wielbimy Boga i uczymy się, zgodnie z hasłem Kongresu, jak w praktyce przejawiać cierpliwość
– powiedział Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wielkopolskim.

Jednym z najważniejszych punktów kongresu był sobotni chrzest, który przyjęło 39 nowych wyznawców. Polega on na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Jedną z ochrzczonych była Albina pochodząca z Ukrainy, obecnie mieszkająca w Gnieźnie. Dla niej to szczególny dzień. Jak stwierdziła: "Znałam prawdę z Biblii. Czekałam, aż moje serce będzie gotowe, by oddać się Jehowie przez chrzest".

Równie wyjątkowy jest ten kongres dla Bernadety ze Słupcy, która powiedziała: „To dla mnie wielka radość, że wybrałam właściwą drogę.”

Pojawiają się opinie, że Świadkowie Jehowy to sekta.

– Takie opinie pojawiały się w I wieku w stosunku do pierwszych Chrześcijan. Gdyby wniknąć w samo znaczenie słowo sekta, to nie mamy przewodników. Naszym przewodnikiem jest Jezus Chrystus, czyli syn Boga, Jehowy i to jego uznajemy za Boga w naszej społeczności – przekonuje Mateusz Łosoś.

Świadkowie Jehowy nie mogą jednak oddawać i przyjmować krwi. Dlaczego?

– Jest to związane z poleceniem biblijnym, bożym. W Biblii już Izraelici mieli taki nakaz, aby unikać krwi. Świadkowie Jehowy chcą stosować się do wszystkiego co jest związane ze słowem bożym – tłumaczy Mateusz Łosoś.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 117 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy blisko 8,5 milionów członków w ponad 120 tys. zborach.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Fot: materiały prasowe

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: