Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamiast czterech będą dwie linie tramwajowe. "179" nie dojedzie na os. Kopernika. Co na to ZTM? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zamiast czterech będą dwie linie tramwajowe. "179" nie dojedzie na os. Kopernika. Co na to ZTM?
21-06-2023 13:52   Janusz Ludwiczak
Od soboty ulicą Głogowską zamiast czterech będą jeździć tylko dwie linie tramwajowe, z której żadna z nich nie będzie dojeżdżać do centrum, gdyż ZTM zdecydował o zabraniu z Łazarza "piątki" i "ósemki". Ponadto autobusy linii nr 179 nie będą już dojeżdżać na Raszyn i os. Kopernika. ZTM proponuje pasażerom… przesiadki.

Jak już informowaliśmy w sobotę rozpocznie się remont torowiska na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską i pętlą Górczyn. Główną arterią Łazarza będą jeździć tylko dwie zamiast czterech linii tramwajowych, które na dodatek wraz z wprowadzeniem wakacyjnego rozkładu jazdy będą jeździć rzadziej.

Do tej tramwaj na przystankach "Głogowska/Hetmańska", "Rynek Łazarski" czy "Park Wilsona" podjeżdżał średnio co 2,5 minuty w szczycie i co 3 minuty w ciągu dnia. Od soboty bimba będzie podjeżdżać średnio co 8 minut.

Na dodatek przez Łazarz w ogóle nie pojedziemy ani "piątka" ani "ósemka". Tym samym nie będzie już bezpośredniego połączenia Łazarza z centrum, co oburzyło naszych Czytelników.


Na dodatek Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował o skierowaniu autobusów "za tramwaj" linii T5 aż do Kaponiery, dublując tym samym autobus z tramwajem. A jak wiemy w ostatnim czasie brakowało kierowców autobusów, przez co wypadało wiele kursów. Co na to ZTM?

– Dwie linie funkcjonujące wzdłuż ulicy Głogowskiej zostaną uzupełnione przez autobus „za tramwaj” T5. Autobus zapewni obsługę komunikacyjną na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Głogowskiej a ponadto umożliwi bezpośredni dojazd z Górczyna PKM do centrum – w rejon ronda Kaponiera. Pasażerowie z Górczyna autobusem T5 będą mogli bezpośrednio dojechać do centrum i skorzystać z przesiadki na jedną z siedmiu linii tramwajowych w rejonie Kaponiery (3, 8, 10, 12, 15, 16 i 18) lub przesiąść się na tramwaj w rejonie mostu Dworcowego.
Obsługę ulicy Głogowskiej (od centrum do skrzyżowania z ulicą Hetmańską) zapewnią dwie linie tramwajowe (nr 11 i 14). W celu umożliwienia lepszego dojazdu z rejonu węzła Głogowska/Hetmańska do Kaponiery, a zwłaszcza mostu Teatralnego – tramwaje nr 14 będą kursować ulicą Roosevelta, a nie dolnym odcinkiem PST
– odpowiada nam Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Tym samym ZTM sugeruje pasażerom przesiadki do i tak rozkopanego centrum.

To nie jedyne zmiany. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował również o skierowaniu autobusów linii nr 179 do pętli Górczyn, tym bardziej, że na Górczyn będą dojeżdżać już autobusy linii T5. Tym samym "179" nie będzie można już dojechać na Raszyn i os. Kopernika.

– Autobus linii nr 179 pojedzie zmienioną trasą w celu zmniejszenia niedogodności wynikających z braku możliwości dojazdu do Górczyna tramwajem i zapewnienia lepszej obsługi Górczyna pozbawionego tramwaju. Linia nr T5 będzie funkcjonować w zupełnie innej relacji, natomiast dojazd w rejon Raszyna i Os. Kopernika będzie możliwy dzięki przesiadce na pętli Górczyn PKM na autobus linii nr 193 – twierdzi Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Sęk w tym, że trasa linii 179 od przystanku "Arciszewskiego" będzie również zdublowana z trasą autobusów linii nr 182.

ZOBACZ TAKŻE: Bimby nie pojadą na Górczyn – rusza remont torowiska, który potrwa aż do końca sierpnia


Komentarze (6)

22-06-2023 12:33:18
eka z małeki
@GOŚĆ ---------------- dobrze mają !!!!!!!!!!!!
21-06-2023 20:32:40
kaśka
Wygląda na to że jedyna droga do pracy i z pracy dla mnie będzie T5 i przesiadka na Kaponierze na 8, i z powrotem - jeśli żaden tramwaj nie pojedzie przez Hetmańską do AWF? ZTM nie podaje jeszcze rozkładu od soboty. Jeszcze pytanie czy będzie się można łatwo przesiąść na Kaponierze czy konieczne będzie przechodzenie przez schody co byłoby koszmarem dla mnie, mam problemy z chodzeniem po schodach. O czekaniu nie wspominając. Załatwiając ostatnio przedłużenie Biletu Metropolitalnego myślałam sobie że chyba należałaby się nam jakaś porządna zniżka, a nie obietnica braku podwyżki do czasu skończenia remontów...
21-06-2023 16:17:13
Gość
Czy ZTM pracują ludzi, którzy nie mają o niczym pojęcia. Czy nie dojeżdżają oni również do pracy, może się ktoś zastanowi zanim podejmie kolejną absurdalną decyzję.
21-06-2023 16:03:52
pyra
dwa tramwaje ktore beda sie dublowac od Traugutta do Teatralki. Jaki to ma sens?
21-06-2023 14:52:33
max
@Sowa55: aż do września! Współczuję. Jakbyś potrzebował/a pomocy z transportem daj znać - ja się przesiadam na auto. Mam dość ZTM!
21-06-2023 14:31:56
Sowa55
Super, jestem osobą niepełnosprawną, będzie mi teraz trudno z tymi przesiadkami przedostać się bezpośrednio do centrum, pozostanie mi taksowka się przemieszczać. Jestem ciekawa jak to długo potrwa?! 368d

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: