Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spotkania z podróżnikami na Łazarzu - Łukasz Wierzbicki w SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spotkania z podróżnikami na Łazarzu - Łukasz Wierzbicki w SP69
23-03-2023 06:45   Janusz Ludwiczak
Autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista Łukasz Wierzbicki był pierwszym gościem nowego cyklu pt. "Spotkania z podróżnikami na Łazarzu", które organizowane będą cyklicznie w Szkole Podstawowej nr 69 przy ul. Jarochowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 69, którzy odegrali kilka scen z życia Pawła Edmunda Strzeleckiego, przybliżając życiorys podróżnika oraz jak to się stało, że równo 183 lata temu, 12 marca 1940 r. zdobył on najwyższy szczyt Australii – Górę Kościuszki.

Następnie uczestnicy pierwszego "Spotkania z podróżnikami na Łazarzu" mogli wysłuchać opowieści Łukasza Wierzbickiego.

– Będziecie pierwszymi po mojej żonie, którzy zajrzą do treści książki o Pawle Edmundzie Strzeleckim. Zdradzę kilka tajemnic i może będzie to spotkanie mniej poświęcone życiorysowi podróżnika z Głuszyny, gdyż opowiem również o tajnikach mojej kuchni i warsztacie popularyzacji takich postaci. Mówiąc językiem kucharzy, skosztujemy zupy, która się jeszcze nie ugotowała. Na wstępie zdradzę, że do mojej kolekcji walizek dołączyła nowa, która związana jest z Australią – powiedział Łukasz Wierzbicki, pisarz, autor książek dla dzieci i podróżnik.

Łukasz Wierzbicki przeczytał fragmenty książki "Co hrabia porabia? Listy spod Góry Kościuszki".

Po prezentacji autora książki odbyła się aktywna dyskusja, w które pytania zadawali obecni na sali młodzi i starsi czytelnicy. Gość spotkania opowiedział o planach promocji książki i dacie jej premiery, która określona została na dzień 1 czerwca 2023 roku. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek i zrobieniem pamiątkowych zdjęć.

"Spotkania z podróżnikami na Łazarzu" mają być organizowane co miesiąc w Szkole Podstawowej nr 69 przy Jarochowskiego. W kwietniu będzie można wysłuchać wykładu dr. hab. prof. UAM Konrada Białeckiego o podróży w "Szlaki nadziei – armia gen. Andersa".


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: