Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Spróbuj przejść się w moich butach" – spektakl o uchodźcach i wojnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Spróbuj przejść się w moich butach" – spektakl o uchodźcach i wojnie
01-03-2023 05:33   Janusz Ludwiczak
Łzy pojawiły się w oczach zarówno widzów, jak i samych aktorek. W piątek, w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie w Klubie "Krąg" odbył się spektakl "Try walking in my shoes", podczas którego poruszono problem uchodźców.

"Try walking in my shoes" to spektakl, który porusza problem uchodźców próbujących odnaleźć się w nowej sytuacji, w zupełnie innym kraju, kulturze i nieznanym wcześniej społeczeństwie.

– To również historie o siostrzeństwie, wsparciu, wspólnie wylanych łzach, jak i spontanicznie pojawiającym się uśmiechu, wspólnym śpiewaniu, o strachu, przemęczeniu i tworzeniu międzynarodowego kręgu kobiet. W Mińsku, Stambule, Erywaniu, Rzymie i Poznaniu przeprowadzone zostały interwencje artystyczne przeciwko przemocy z użyciem pomalowanych na pomarańczowo butów. Każda para opowiadała inna historię, inna tragedię. Przemoc wojny to łamanie praw człowieka. Prawa kobiet, mężczyzn, dzieci, młodzieży są prawami człowieka. Każda i każdy z nas, bez względu na kolor skóry, wiarę, orientację seksualna, niepełnosprawności fizyczne/ psychiczne czy status ekonomiczny powinniśmy czuć się bezpiecznymi w nieautorytarnym kraju, w swoim domu i żyć godnie, bez strachu i bez lęku, bez głodu, bez pytań - co wydarzy się jutro, czy przeżyję??? – wyjaśnia Monika Wińczyk, reżyserka Kolektywu Analog.

W spektaklu wystąpiły także obywatelki Ukrainy, które rok temu musiały uciec przed toczącą się wojną. Aktorki nie przypadkowo wystąpiły w pomarańczowych strojach.

– Kolor dojrzałej pomarańczy kojarzy się również z kamizelkami ratunkowymi, w których wiele osób próbowało uciekać przez morze z objętej wojną Syrii i innych krajów Afryki Północnej. Symboliczne wybór w scenografii koloru pomarańczowego ma być alarmem - zwróceniem uwagi na tematy ważne, które pojawiają się w mediach, na salonach, w domu, szkole, pracy... i które przemijają w mgnieniu oka, stając się niedostrzeganymi by doprowadzić do realnych zmian – dodaje Monika Wińczyk.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: