Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja ustaliła sprawców pobicia 9-latka z Ukrainy na Rynku Łazarskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja ustaliła sprawców pobicia 9-latka z Ukrainy na Rynku Łazarskim
25-09-2022 00:36   Janusz Ludwiczak
14-latek i 16-latek są podejrzani o pobicie 9-letniego chłopca z Ukrainy. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na Rynku Łazarskim.

Przypomnijmy. W ubiegły wtorek, 13 września 9-letni Zachar jeździł rowerem na Rynku Łazarskim. W pewnym momencie doszło do utarczek słownych z nastolatką, a następnie grupa kilku młodych wyrwała rower 9-latkowi i pobiła go.

– Kiedy chłopiec po raz kolejny pojawił się na Rynku Łazarskim czekała na niego już grupa kilkunastoletnich chłopaków. Było to ok. 15 osób. Jeden z tej grupki, najbardziej agresywny zaatakował Zachara, zepchnął go z roweru i dotkliwie pobił. Chłopiec trafił do szpitala – wyjaśnia młodszy inspektor Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zachar spędził w szpitalu trzy dni. Policjantom udało się już ustalić sprawców pobicia. Są nimi dwaj chłopcy w wieku 14 i 16 lat.

– Identyfikacja napastników nie przedstawiała większego problemu i funkcjonariuszom szybko udało się ustalić personalia winowajców, zwłaszcza tych najbardziej agresywnych. W efekcie 16-latek już stawił się na komisariacie z rodzicami i został przesłuchany, teraz takie przesłuchanie czeka 14-latka – poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Zachar przebywa w Polsce od marca. Przyjechał wraz z rodziną po wybuchu wojny w Ukrainie. Chłopak mieszka na Łazarzu, przy Głogowskiej, uczy się w Szkole Podstawowej nr 9, jednak boi się teraz do niej uczęszczać.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

27-09-2022 11:06:22
ikkk
200h prac społecznych, chociaż może to i mało... gratulacje dla rodziców...
25-09-2022 02:40:12
szczun zez łazarza
Brawo
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: