Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyczarowane z drewna i meble dla dzieci z Ukrainy – rozpoczęły się targi Drema - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyczarowane z drewna i meble dla dzieci z Ukrainy – rozpoczęły się targi Drema
14-09-2022 07:15   Janusz Ludwiczak
Na Targach wszystko kręci się wokół drewna: Mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ czy fabryka mebli na żywo, w której powstają łóżka, szafy i półki ścienne dla dzieci z Ukrainy – to tylko część wydarzeń rozpoczętych Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema".

Na targach "Drema" prezentowane są najnowsze technologie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli. Na MTP prezentuje się ponad 300 wystawców z 15 państw.

Na "Dremie" prezentowane jest wszystko, co potrzebne jest do obróbki drewna – od maszyn i narzędzi po programy do projektowania mebli, linie produkcyjne i roboty.

Zwiedzający mogą podziwiać zmagania uczestników 20. Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ oraz zobaczyć unikatowe przedmioty wykonane z drewna przez uczniów szkół stolarskich i budowlanych, na wystawie "Wyczarowane z drewna".

Targom przyświeca cel charytatywny. W Fabryce Mebli na żywo studentki i studenci Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego oraz pomagające im roboty przygotowują łóżka, szafy i półki ścienne (30 zestawów). Meble są od razu pakowane i zaraz po zakończeniu "Dremy" pojadą do Lwowa, do Centrum Rehabilitacji i Edukacji DREAM, w którym obecnie przebywają dzieci z domów dziecka w Ługańsku i Doniecku.

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" potrwają do piątku. Targi czynne są w pawilonach nr 5,5a i 6 w godz. od 10:00 do 17:00 (ostatniego dnia, czyli w piątek 16 września do 16:00). Bilety wstępu kosztują 130 zł, dla studentów – 25 zł, dla majsterkowiczów – 45 zł, a dla profesjonalistów zawodowo związanymi z branżą drzewną, stolarską i meblarską po zarejestrowaniu wstęp jest bezpłatny.


Fot: MTP

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: