Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fontanna na Rynku Łazarskim zamieniła się w parking – straż pożarna ukarała 12 kierowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fontanna na Rynku Łazarskim zamieniła się w parking – straż pożarna ukarała 12 kierowców
02-07-2022 05:41   Janusz Ludwiczak
W ubiegłą sobotę na Rynku Łazarski odbyła się "Jedzielnia". Wielu kierowców parkowało swoje samochody na płycie zmodernizowanego rynku, tuż pod samą fontanną. Straż Miejska ukarała 12 kierowców.

Sprawa mocno oburzyła mieszkańców na Nieformalnej Grupie Łazarskiej.

– Nie wiem, co trzeba mieć z głową, żeby zostawiać samochód w takim miejscu... przecież w takich miejscach biegają dzieciaki, ludzie siadają (gdy nie ma patelni) etc. samochód tu pasuje jak but do nosa – napisał Wojtek Kuk.

W ubiegłą sobotę, 25 czerwca przy fontannie stanęło kilka aut. W tym dniu odbywała się Jedzielnia.

– Na płycie Rynku Łazarskiego wprowadzono Strefę zamieszkania, a więc samochód można zaparkować tylko w miejscu wyznaczonym (znak drogowy D-40 - Strefa zamieszkania oznacza, że parkować można tylko w miejscach wyznaczonych, prędkość pojazdów ograniczona jest do 20 km/h, na drogach pieszy ma pierwszeństwo i może korzystać z całej szerokości drogi) – objaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Organizatora wydarzenia zapytaliśmy czy samochody, które parkowały na płycie Rynku Łazarskiego miały pozwolenie?

– Umowa na organizację wydarzenia Jedzielnia zawarta z Gabinetem Prezydenta Miasta Poznania nie upoważnia nas do sprawdzania upoważnień do parkowania w jakimkolwiek miejscu na terenie miasta Poznania, w tym na Rynku Łazarskim. Nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie dlaczego samochody parkowały na płycie Rynku Łazarskiego – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Michał Czajka, jeden z organizatorów Jedzielni.

– Zdjęcie z załącznika zostało wykonane podczas montażu infrastruktury niezbędnej do realizacji wydarzenia Jedzielnia/Rynek Łazarski. Wydarzenie realizowane na zlecenie Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania, w porozumieniu, po szczegółowych ustaleniach i na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Miejskich, Plastyka Miejskiego oraz Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP, zakłada m.in. transport, wyładunek, montaż, demontaż i załadunek pawilonów, mebli, infrastruktury sanitarnej i energetycznej. 2 pojazdy używane przez nas do wykonania ww czynności to: Mercedes Vito oraz Renault Cactus. Do godz. 11:00 oraz po godz. 16:00 urządzenia techniczne, półprodukty i produkty żywnościowe dostarczali i zabierali ze swoich stois restauratorzy zaproszeni do udziału w Jedzielni. Wszystkie pojazdy organizatorów, które służyły do realizacji zadań zleconych przez Miasto Poznań, usunięte zostały przez nas krótko po godz. 11:00 (opóźnienie wynikało ze spóźnienia jednego z uczestników wydarzenia) – dodaje Michał Czajka.

Posypały się jednak mandaty dla kierowców, którzy parkowali swoje pojazdy, szczególnie w pobliżu fontanny.

– 12 kierujących samochodami zaparkowało w miejscach innych aniżeli wyznaczone. Wobec wszystkich strażnicy podjęli czynności służbowe - zostali ukarani – podsumowuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Włodzimierz Nowak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: