Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konsul Ukrainy będzie dyżurować przy Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konsul Ukrainy będzie dyżurować przy Matejki
05-04-2022 08:20   Janusz Ludwiczak
Urząd Miasta Poznania udostępnił Konsulatowi Generalnemu Ukrainy we Wrocławiu pomieszczenie w budynku przy ul. Matejki 50, w którym obywatele Ukrainy będą mogli załatwić sprawy związane z przedłużeniem terminów ważności paszportów, wydaniem świadectw poświadczających tożsamość oraz wpisaniem informacji o dzieciach do paszportu jednego z rodziców.

– Ukraińscy żołnierze walczą nie tylko o demokrację dla siebie i o lepsze życie dla swoich dzieci i wnuków. Walczą również o demokrację w całej Europie. Dlatego w Poznaniu robimy wszystko, co możemy, by pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Jestem w bezpośrednim kontakcie z Witalijem Kliczko, merem Kijowa oraz Ihorem Terehowem, merem naszego partnerskiego miasta, Charkowa, do którego wysyłamy pomoc humanitarną – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Wszelkie wsparcie jest dla nas bardzo ważne, dziękujemy za nie i prosimy o dalszą pomoc. Ta wojna jest okrutna, prowadzona bez zasad i bez poszanowania praw. Pokazała jednak, kto jest kim w tym świecie - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – powiedział Jurij Tokar, konsul generalny Ukrainy.

Urząd Miasta Poznania udostępnił Konsulatowi Generalnemu Ukrainy we Wrocławiu pomieszczenie w Biurze Poznań Kontakt przy ul. Matejki 50, w którym obywatele Ukrainy będą mogli załatwić sprawy związane z przedłużeniem terminów ważności paszportów, wydaniem świadectw poświadczających tożsamość oraz wpisaniem informacji o dzieciach do paszportu jednego z rodziców.

Chętni do skorzystania z dyżuru konsularnego mogą zarejestrować się na wizytę pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44,w godzinach od 7:30 do 20:00. Pracownicy infolinii nie udzielają informacji w sprawach konsularnych, a jedynie prowadzą zapisy na dyżury.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: