Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00
05-04-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
We wtorek Rada Miasta nie zajmie się projektem wydłużenia parkowania w strefie do godz. 20 oraz jej wprowadzeniem po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

Projekt przewiduje, że strefa płatnego parkowania na Łazarzu miałaby obowiązywać do godz. 20:00 (obecnie kierowcy płacą za postój w dni robocze w godz. 8:00-18:00).

– Jest to odpowiedź na postulaty płynące ze strony mieszkańców nowych stref płatnego parkowania na Łazarzu i Wildzie wynikające z trudności z parkowaniem przez mieszkańców po godzinie 18:00, kiedy strefa płatnego parkowania nie obowiązuje. Oznacza to jednocześnie ujednolicenie godzin funkcjonowania strefy w dni powszednie ze Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania – wyjaśnia w projekcie uchwały Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Projekt przewiduje również wprowadzenie płatnego parkowania m.in. po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

– Korekta granic Strefy Płatnego Parkowania ujęta w uchwale obejmuje także południową i zachodnią granicę SPP na Łazarzu, włączając do płatnego parkowania miejsca postojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie strefy – tłumaczy wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Projekt ten został na razie wycofany z porządku obrad, po tym jak w piątek podczas posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej radni zdecydowali, że nie będą podejmować uchwały w tej sprawie, gdyż chcą najpierw sprawdzić jak działa strefa płatnego parkowania po rozszerzeniu jej na Łazarz i Wildę. Niebawem zaplanowana została wizja lokalna.


Komentarze (1)

06-04-2022 16:04:33
Prowadzona Ankieta
Prowadzona Ankieta była ostatnio przeze mnie w celu pisania pracy dyplomowej ok. 120 osób i nikt nie miał takiego pomysłu? wręcz przeciwnie większość osób jest przeciwna strefie-pełno zagrodzeń i słupków- i wieczne krążenie samochodem po dzielnicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego bo albo zakaz, ścieżka rowerowa lub słupki.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: