Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena: Ognisko rotawirusem stwierdzono u części uchodźców. Sytuacja została opanowana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena: Ognisko rotawirusem stwierdzono u części uchodźców. Sytuacja została opanowana
19-03-2022 11:33   Janusz Ludwiczak
Zakażenie rotawirusem stwierdzono u kilku uchodźców z Ukrainy m.in. w Arenie. Odnotowano kilkanaście zachorowań. Początkowo podejrzewano, że jest to grypa żołądkowa, gdyż osoby chore skarżyły się na biegunkę, wymioty i mdłości. Nie obyło się bez pomocy lekarzy. Pomieszczenia zostały zdezynfekowane. Sytuacja jest już opanowana.

Pierwsze sygnały wskazywały, że może to być grypa żołądkowa, gdyż część uchodźców skarżyła się na biegunkę, wymioty i mdłości.

– "To nie jelitówka, ale rotawirus. Różnica jest taka, że jelitówka pojawia się od pokarmów, natomiast rotawirus krąży w powietrzu – i to jest problem, bo nad powietrzem my nie jesteśmy w stanie zapanować, a tak to właśnie się rozprzestrzenia. Mieliśmy kilkanaście zachorowań, głównie u dzieci. Kilka osób, które tego wymagały, zostały skierowane do szpitala po pomoc doraźną, ale żadne dziecko nie musiało zostać w szpitalu, wszystkie wróciły. Wszystkim też przekazaliśmy elektrolity i na ten moment sytuacja jest już opanowana" – powiedział Tomasz Małyszka, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest koordynatorem działań w Arenie z ramienia wojewody.

W Arenie działa punkt medyczny, w którym dyżurują lekarze i ratownicy medyczni, a także strażacy z uprawnieniami medycznymi.

Obecnie w Arenie przebywa ok. 600 uchodźców.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: