Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena: Ognisko rotawirusem stwierdzono u części uchodźców. Sytuacja została opanowana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena: Ognisko rotawirusem stwierdzono u części uchodźców. Sytuacja została opanowana
19-03-2022 11:33   Janusz Ludwiczak
Zakażenie rotawirusem stwierdzono u kilku uchodźców z Ukrainy m.in. w Arenie. Odnotowano kilkanaście zachorowań. Początkowo podejrzewano, że jest to grypa żołądkowa, gdyż osoby chore skarżyły się na biegunkę, wymioty i mdłości. Nie obyło się bez pomocy lekarzy. Pomieszczenia zostały zdezynfekowane. Sytuacja jest już opanowana.

Pierwsze sygnały wskazywały, że może to być grypa żołądkowa, gdyż część uchodźców skarżyła się na biegunkę, wymioty i mdłości.

– "To nie jelitówka, ale rotawirus. Różnica jest taka, że jelitówka pojawia się od pokarmów, natomiast rotawirus krąży w powietrzu – i to jest problem, bo nad powietrzem my nie jesteśmy w stanie zapanować, a tak to właśnie się rozprzestrzenia. Mieliśmy kilkanaście zachorowań, głównie u dzieci. Kilka osób, które tego wymagały, zostały skierowane do szpitala po pomoc doraźną, ale żadne dziecko nie musiało zostać w szpitalu, wszystkie wróciły. Wszystkim też przekazaliśmy elektrolity i na ten moment sytuacja jest już opanowana" – powiedział Tomasz Małyszka, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest koordynatorem działań w Arenie z ramienia wojewody.

W Arenie działa punkt medyczny, w którym dyżurują lekarze i ratownicy medyczni, a także strażacy z uprawnieniami medycznymi.

Obecnie w Arenie przebywa ok. 600 uchodźców.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: