Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wolontariat z Klasą" – o wolontariacie szkolnym w ramach projektu CREO - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wolontariat z Klasą" – o wolontariacie szkolnym w ramach projektu CREO
31-12-2021 10:34   PROMOCJA
Z końcem roku zakończyła się również kolejna odsłona projektu „Wolontariat z Klasą” Stowarzyszenia CREO. Dziesięć szkół z Poznania, w tym z Łazarza, miało okazję podjąć się działań wolontariackich i prospołecznych, wspierając różne akcje i inicjatywy poznańskich organizacji lub tworząc swoje własne!

W projekcie udział wzięły następujące szkoły:
• XXXVII LO
• XII LO
• Szkoła podstawowa nr 14
• Szkoła podstawowa nr 38
• Szkoła podstawowa nr 85
• Szkoła podstawowa nr 19
• Szkoła podstawowa nr 74
• Szkoła podstawowa nr 78
• Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia
• Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu

Szkolni wolontariusze i wolontariuszki przeprowadzili kampanie społeczne na temat wolontariatu z okazji Dnia Wolontariusza 5. grudnia – odbyło się wiele akcji plakatowych, ale miejsce miały też wyjątkowe pomysły na promocję wolontariatu – np. akcja podawania dalej swoich dobrych uczynków! Oprócz tego każda szkoła zadziałała przeprowadzając własną akcję wolontariacką – były to zbiórki, tworzenie kartek czy przekazywanie własnoręcznie wykonanych upominków podopiecznym różnych placówek.

Jak to zazwyczaj bywa, praktyka wynikała z teorii – „Wolontariat z Klasą” to projekt, w ramach którego odbywają się wartościowe dla wolontariuszy i wolontariuszek warsztaty przygotowujące do różnych działań!

Każdą szkołę odwiedziła trenerka wprowadzająca w świat wolontariatu oraz trenerka odkrywająca tajniki kampanii społecznych. Po takim przygotowaniu następował wybór – jaki warsztat praktyczny najbardziej interesuje uczniów i uczennice? W tej edycji uczniowie i uczennice wraz z nauczyciel(k)ami sami wybierali najlepsze dlanich zajęcia.Trzy tematy przed nimi postawione, to: o starości, o niepełnosprawności lub o rękodziele – tym razem ekologicznym. Największym zainteresowaniem cieszył się temat starości, który realizowany jest przez trenerów CREO z kombinezonem starości oraz symulatorami chorób związanych z podeszłym wiekiem. Popularnym tematem było też eko-rękodzieło, czyli wykorzystywanie przedmiotów codziennego użytku to tworzenia czegoś kreatywnego.

Łącznie w projekt zaangażowało się ponad 160 uczniów, 12 nauczycieli i nauczycielek (którzy przeszli również szkolenie), miało miejsce 10 kampanii społecznych o wolontariacie, 10 akcji wolontariackich oraz odbyło się 30 warsztatów!

Oby w Nowym Roku energia i motywacja do działań na rzecz innych tylko rosła!

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.


Fot: Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: