Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Bartłomiej Ignaszewski straci mandat? Domaga się tego wojewoda - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Bartłomiej Ignaszewski straci mandat? Domaga się tego wojewoda
01-09-2021 00:28   Janusz Ludwiczak
Wojewoda chce wygaśnięcia mandatu radnemu Bartłomiejowi Ignaszewskiemu, szefowi poznańskiej Nowoczesnej. Sprawa dotyczy zawarcia przez radnego umowy ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie.
– Radny naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.
– Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił – odpowiada Bartłomiej Ignaszewski, radny miasta Poznania.

Podczas najbliższej sesji, która ma odbyć się we wtorek 7 września Rada Miasta Poznania ma podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Bartłomieja Ignaszewskiego.

Wojewoda Wielkopolski wezwał Radę Miasta Poznania do podjęcia w ciągu 30 dni uchwały w sprawie odebrania mandatu. Co jest powodem? Pytamy rzecznika wojewody.

– Przeprowadzone przez organ nadzoru postępowanie wyjaśniające w sprawie Bartłomieja Ignaszewskiego - radnego Rady Miasta Poznania wykazało, że radny prowadząc działalność gospodarczą pod nazwą "BG Integral - Bartłomiej Ignaszewski" zawarł w dniu 1 stycznia 2021 r. umowę ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o., czym naruszył ustawowy zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat.
W tych okolicznościach, w dniu 24 sierpnia br., Wojewoda Wielkopolski wezwał Radę Miasta Poznania, do podjęcia w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania, uchwały w sprawie wygaszenia mandatu radnego, pod rygorem wydania zarządzenia zastępczego. Obecnie Wojewoda Wielkopolski oczekuje na podjęcie przez radę ww. uchwały
– wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Bartłomiej Ignaszewski chciał świadczyć usługi informatyczne. Jednak tego zabrania ustawa o samorządzie gminnym.

– Pan wojewoda uważa, że korzystałem z mienia komunalnego gminy co nie jest prawdą. Nie osiągnąłem żadnego przychodu, nie korzystałem z mienia komunalnego miasta i nigdy bym tego nie zrobił. Pan wojewoda moim zdaniem czysto politycznie atakuje. Jako jeden z nielicznych żyję z prywatnego sektora i chyba nie mogą niektórzy tego przeżyć – komentuje w rozmowie z portalem Lazarz.pl Bartłomiej Ignaszewski, radny Miasta Poznania.

Bartłomiej Ignaszewski zasiada w Radzie Miasta Poznania od jesieni 2018 r. Został wybrany z listy Koalicji Onbywatelskiej w okręgu obejmującym Górczyn i Grunwald. Jest szefem poznańskiej Nowoczesnej. Pełni funkcję przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania, zastępując radną Lidię Dudziak. Radny Bartłomiej Ignaszewski domagał się jej odwołania. Więcej o tym w artykule: Chciał odwołania Lidii Dudziak, teraz sam pokieruje komisją.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-09-2021 10:54:51
M.
W zamian wszedłby pewnie ktoś z PiS?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: