Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy nocne wciąż nie kursują Wojskową: "Sprawa w toku procedowania" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy nocne wciąż nie kursują Wojskową: "Sprawa w toku procedowania"
18-05-2021 10:06   Janusz Ludwiczak
Od blisko trzech miesięcy funkcjonuje nowa komunikacja nocna. Kursujący nocny autobus "251" zastąpiły 214 i 224, które jeżdżą z Radojewa i Naramowic przez centrum odpowiednio do Junikowa, os. Kwiatowego i Plewisk. Autobusy linii nocnych nr 214 i 224 pierwotnie miały jeździć przez Wojskową, jednak obecnie jeżdżą przez Wyspiańskiego i Reymonta, a w kierunku przeciwnym przez Grunwaldzką i Matejki.

W nocy z 1 na 2 marca wprowadzono reorganizację w komunikacji nocnej, o czym więcej w artykule: Autobusy będą jeździć Wojskową. Głogowską nie pojadą już nocne 238, 249 i 252.

Do tej pory kursowały autobusy linii nocnej nr 251, które z Kaponiery jeździły bezpośrednio przez Grunwaldzką na Junikowo. Połączenie to zostało zlikwidowane, a w zamian uruchomione zostały linie nr 214 i 224, które na przemian co pół kursują z Radojewa i Naramowic przez centrum, Łazarz odpowiednio do Junikowa oraz Plewisk, a także przez os. Kwiatowe do ronda przy zbiegu ulic Malwowej i Złotowskiej, czyli granicy Poznania ze Skórzewem.

Pierwotnie autobusy linii nocnych nr 214 i 224 miały kursować przez Wyspiańskiego, Wojskową i Grunwaldzką, jednak już pierwszej nocy zdecydowano o zmianie trasy. Obecnie połączenia te realizowane są przez Głogowską, Berwińskiego, Wyspiańskiego, Reymonta i rondo Jeziorańskiego, a w kierunku przeciwnym przez Grunwaldzką, Matejki, Wyspiańskiego i Grunwaldzką. Wciąż nieczynny jest przystanek "Wojskowa" na ul. Grunwaldzkiej w pobliżu Niecałej.

Przy wytyczaniu tras zapomniano, że nie ma możliwości skrętu w lewo z ulicy Wojskowej w Grunwaldzką w stronę ronda Jeziorańskiego.

– Wytyczenie trasy w kierunku Junikowa przez ulicę Wojskową uniemożliwiała organizacja ruchu w tym miejscu. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego podjął inicjatywę prowadzącą do zmiany tej organizacji, tak aby dopuścić skręt w lewo z ulicy Wojskowej w Grunwaldzką. Skręt jest już dopuszczony, natomiast do umożliwienia przejazdu autobusów miejskich konieczna jest jeszcze zmiana odnośnie azylu dla pieszych w rejonie ul. Wyspiańskiego. Sprawa znajduje się obecnie w toku procedowania – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

A dlaczego autobusy linii nr 214 i 224 skierowano właśnie przez Głogowską i Wyspiańskiego, a nie bezpośrednio Grunwaldzką (od Bałtyku do ronda Jeziorańskiego)?

– Docelowo zamiarem ZTM jest, aby linie nr 214 i 224 poprawiły obsługę rejonu ul. Wyspiańskiego i Dworca Zachodniego – przekonuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Pierwotna trasa autobusów linii nocnych nr 214 i 224:

Tymczasowa trasa autobusów linii nocnych nr 214 i 224:


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: