Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bartłomiej Wróblewski nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bartłomiej Wróblewski nie będzie Rzecznikiem Praw Obywatelskich
17-05-2021 13:04   Janusz Ludwiczak
Poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich – tak zdecydowali senatorowie.

We wrześniu zakończyła się 5-letnia kadencja dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z ustawą Adam Bodnar funkcję tą będzie pełnił do czasu wybrania jego następcy. Jednak do tej pory nie udało się tego zrobić. Wcześniej odrzucono kandydaturę wiceszefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotra Wawrzyka i Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz.

O funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich zabiegał poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. W kwietniu jego kandydaturę poparło 240 z 452 głosujących posłów. Za było 231 parlamentarzystów PiS, 6 z Konferederacji, 2 z Kukiz15 i poseł niezależny Lech Koławski. Przeciwni byli posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i Polska2050.

By Bartłomiej Wróblewski mógł zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich musiał uzyskać poparcie większości w Senacie. Podczas czwartkowego głosowania 48 senatorów było za (wszyscy z PiS), kandydatury nie poparło 49 parlamentarzystów. Dwóch senatorów wstrzymało się od głosu (w tym Jan Filip Libicki).

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński powiedział, że nie może zaakceptować Bartłomieja Wróblewskiego jako kandydata na RPO, bo zmusiłby go do walki z systemem, który współtworzył.

Senatorowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i innych klubów opozycyjnych zwrócili też uwagę na wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, który doprowadził do wielu protestów ulicznych. Poruszono również poglądy posła dotyczące Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że w połowie września ubiegłego roku poseł Bartłomiej Wróblewski został zawieszony w prawach członka partii Prawo i Sprawiedliwość przez samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że głosował przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, które dotyczą m.in.. zakazu hodowli zwierząt futerkowych.


R E K L A M A

Komentarze (4)

21-05-2021 09:21:01
Jola
Pan bez sumienia dla kobiet - cecha każdego prawaka
18-05-2021 08:09:09
Qshu
Wstyd dla Poznania za tego Pana.
18-05-2021 07:58:27
dziadek
Wstydził bym sie za taką osobę że jest poznaniakiem
17-05-2021 22:37:15
emeryt
Bardzo dobra decyzja, nie zasłużył na pełnienie tego urzędu.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: