Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potockiej będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potockiej będzie jednokierunkowa
09-05-2021 22:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku duże zmiany czekają kierowców i zmotoryzowanych mieszkańców na ulicy Potockiej, która stanie się jednokierunkowa. Ponadto w związku z wdrażaniem strefy płatnego parkowania w poniedziałek obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Ulica Potockiej będzie jednokierunkowa na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Przejazd możliwy będzie tylko w kierunku wschodnim, tzn. w stronę Kolejowej.

– Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. Docelowo ulica będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Zmiany zostaną wprowadzone już teraz ze względu na modernizację sygnalizacji świetlnej.

– Chociaż ul. Potockiej objęta jest etapem 7 wprowadzania SPP na Łazarzu, zmiany na odcinku pomiędzy ul. Głogowską i Lodową muszą być wdrożone wcześniej. Bez tego nie byłoby możliwe uruchomienie zmodernizowanych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ul. Głogowskiej z ul. Potockiej, Potworowskiego i Stablewskiego.
Ważnym elementem tego działania jest modernizacja sygnalizacji świetlnej na ul. Głogowskiej, na której od ubiegłego roku obowiązuje nowa organizacja ruchu. Dwa pasy ruchu o niezgodnej z przepisami szerokości zostały zastąpione jednym pasem ruchu dla aut i pasem dla rowerów w obydwu kierunkach na odcinku od ul. Potockiej do ul. Kanałowej / Berwińskiego. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40km/h, wykonano też azyle dla pieszych w rejonie przystanku tramwajowego rynek Łazarski. Wszystko to w celu poprawy bezpieczeństwa na tej głównej łazarskiej arterii. Aby zmiany te przyniosły oczekiwany efekt, konieczne było również zmodernizowanie sygnalizacji świetlnej. Właśnie z tym ostatnim działaniem powiązana jest zmiana kierunku ruchu na odcinku ul. Potockiej
– zaznacza Agata Kaniewska z ZDM.

Na ulicy Potockiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

– Sposób parkowania po obu stronach ulicy zostanie zachowany, ale równoległe miejsca parkingowe po stronie południowej zostaną wyznaczone na jezdni. Dzięki temu piesi odzyskają pełną szerokość chodnika, który dotąd zastawiany był przez auta. Na jednokierunkowym odcinku ul. Potockiej wprowadzony będzie kontraruch rowerowy. Ponadto ulica objęta zostanie strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”, a skrzyżowanie z ul. Lodową stanie się równorzędne – informuje ZDM.

Równocześnie w poniedziałek na ulicy Potockiej prowadzone będą prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. Wyznaczane będą miejsca postojowe i malowane będzie nowe oznakowanie poziome.

Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.


R E K L A M A

Komentarze (4)

13-05-2021 21:49:57
A.
Dziury w jezdni to my mamy chyba sobie sami łatać :))) ZDM jest od wyższych celów. Kierowcy i samochody to dla nich same zło tylko kasa im od nich nie śmierdzi... w końcu z niej żyją.
10-05-2021 14:03:54
M.
@Mieszkaniec, Matejki i Kasprzaka (odcinek między Sczanieckiej i Wyspiańskiego) też nie lepsze. Ciekawe czy RO coś robi w tej sprawie, a w szczególności jej przewodniczący, który jezdnię w opłakanym stanie ma tuż pod domem i pracuje z ZDM-ie.
10-05-2021 12:47:44
Mieszkaniec.
Proponowałbym OD RAZU !!! załatać dziury w asfalcie . Obecnie to tor slalomowy.
10-05-2021 08:29:42
Maras
A CZY NIE LEPIEJ , BYŁOBY ŻEBY ZDM NA TEJ ULICY ZROBIŁ DEPTAK???? MOŻNA BY W PRZYSZŁOŚCI ZAMONTOWAĆ DLA DZIECI KARUZELE, PIASKOWNICE , STOLIKI PIWNE, OCZWIŚCIE BY SIE NAPISAŁO , ŻE TO MIESZKAŃCY TAK CHCIELI DLA POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA I OGÓLNEGO UPORZĄDKOWANIA ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A MIESZKAŃCY KTÓRZY TAM PRZEBYWAJĄ I POSIADAJĄ SAMOCHODY , NIECH PARKUJĄ W LUBONIU , KOMORNIKACH, SADACH ..... ŻENADA I DYKTATURA!!!! ZATŁOCZONA HETMAŃSKA I INNE ULICE PO WPROWADZENIU SIĘ LUDZI DO NOWY BLOKÓW NA DMOWSKIEGO , BĘDĄ JEDNĄ NIEPRZEJEZDNĄ RZEKĄ POJAZDÓW. NO ALE WŁADZA WIE LEPIEJ , ROBIŁA SYMULACJE, KOMUNA TEŻ WIEDZIAŁA CO NAJLEPSZE JEST DLA OBYWATELA. NIC SIE NIE ZMIENIŁO. SZKODA !!!!! HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ....

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: