Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy "169" pojadą Arciszewskiego [AKTUALIZACJA] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy "169" pojadą Arciszewskiego [AKTUALIZACJA]
19-04-2021 06:30   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej.
Ponadto od czwartku, 22 kwietnia autobusy linii nr 169 pojadą objazdem przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Grochowską.

W poniedziałek, po porannym szczycie komunikacyjnym rozpocznie się remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Grochowską.

– Zaplanowane roboty to dokończenie prac przeprowadzonych na ul. Grunwaldzkiej w październiku i listopadzie ubiegłego roku, przerwanych ze względu na zimowe warunki pogodowe. Jesienią nowa nawierzchnia pokryła odcinek od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej. Coraz cieplejsze noce pozwalają na to, by teraz dokończyć te prace i wymienić nawierzchnię na skrzyżowaniu z Grochowską – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie pierwszego etapu prac kierowcom poruszającym się w obie strony ul. Grunwaldzką na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Ostroroga zostaną udostępnione wyłącznie zewnętrzne pasy ruchu. Z kolei dojeżdżający do skrzyżowania z obu stron ul. Grochowską będą mieli po jednym pasie ruchu, służącym wyłącznie do skrętu w prawo (w ul. Grunwaldzką), bez możliwości jazdy na wprost oraz bez możliwości skrętu w lewo. Aby mogli kontynuować jazdę tą ulicą, wyznaczone zostaną nawroty na ul. Grunwaldzkiej, zlokalizowane na wysokości ul. Promienistej i Marszałkowskiej. Na obszarze objętym zmianami w organizacji ruchu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na czas robót czasowo zamykane będą naprzemiennie przejścia dla pieszych przez ul. Grunwaldzką po obu stronach skrzyżowania z ul. Grochowską.

Po ułożeniu nowej nawierzchni bitumicznej na wewnętrznych pasach ul. Grunwaldzkiej pokryje ona zewnętrzne pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej przylegające do skrzyżowania z ul. Grochowską od strony zachodniej. W tym czasie kierowcy dojeżdżający ul. Grunwaldzką do skrzyżowania od strony stadionu, już od wysokości ul. Cześnikowskiej, do dyspozycji będą mieli wewnętrzny pas ruchu służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Pojazdom dojeżdżającym do skrzyżowania z przeciwnej strony umożliwiona zostanie jazda na wprost lewym, skrajnym pasem oraz skręt w prawo, w ul. Grochowską, prawym pasem. Ruch ulicą Grochowską (od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej) odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni zachodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji).

W ostatnim etapie nowa nawierzchnia bitumiczna pokryje zewnętrzne pasy jezdni ul. Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ul. Grochowską do okolic skrzyżowania z ul. Włodkowica. Na tym etapie prac uruchomione już zostanie przejście dla pieszych przez ul. Grunwaldzką, po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Grochowską. Kierowcy jadący ul. Grunwaldzką w stronę stadionu będą mieli do dyspozycji wewnętrzny pas ruchu, służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo, w ul. Grochowską. Poruszającym się w przeciwnym kierunku, przed skrzyżowaniem pozostawione zostaną dwa skrajne pasy: prawy - do skrętu w ul. Grochowską, lewy – do jazdy na wprost, bez możliwości skrętu w lewo. W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni wschodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji).

W związku z remontem od poniedziałku zmieni się lokalizacja przystanków dla autobusów linii nr 169, 182 oraz nocnych nr 214 i 224.

Autobusy linii nr 169 i 182 będą w kierunku Winograd i Piątkowa będą zatrzymywać się na tymczasowym przystanku na ulicy Grunwaldzkiej, za skrzyżowaniem z Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica), w kierunku os. Kopernika i Górczyna na przystanku tymczasowym na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego).

Dla autobusów linii nocnych 214 i 224 zmieniona będzie lokalizacja przystanków na węźle Grochowska: w kierunku ronda Kaponiera i Naramowic obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem z ul. Grochowską (na wysokości ul. Włodkowica), a w kierunku Junikowa obowiązywać będzie przystanek tymczasowy na ul. Grunwaldzkiej za ul. Grochowską (na wysokości ul. Sowińskiego).

Ponadto od czwartku, 22 kwietnia autobusy linii nr 169 pojadą objazdem przez Ściegiennego, Arciszewskiego i Grochowską
zatrzymując się na istniejących przystankach:
• "Ściegiennego" (za skrzyżowaniem z ul. Promienistą)
• "Kordeckiego"
• "Palacza"
• "Arciszewskiego".


Map: ZTM

Aktualizacja Od soboty, 24 kwietnia autobusy linii nr 169 powracają na stałą trasę przez ul. Promienistą.


Fot: ZDM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: