Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nawet 10 dni utrudnień na Niegolewskich – kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nawet 10 dni utrudnień na Niegolewskich – kierowcy muszą przeparkować auta
13-12-2020 23:27   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku na ulicy Niegolewskich będzie obowiązywać zakaz parkowania. Zmiany mają związek z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania i nasadzeniem zieleni.

Niegolewskich to kolejna ulica na której wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu. Prace prowadzone będą na odcinku od Głogowskiej do Jarochowskiego.

– Podczas prac na ul. Niegolewskich obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Równocześnie ruszą roboty ziemne związane z przygotowaniem terenu do nasadzeń zieleni. Nasadzonych zostanie tutaj 460 nowych krzewów i kilka drzew.

– Na ul. Niegolewskich utrzymany zostanie dotychczasowy jeden kierunek ruchu od ul. Jarochowskiego w stronę ul. Głogowskiej. Zmieni się natomiast sposób parkowania. Postój będzie możliwy na miejscach skośnych po północnej stronie ulicy i równoległych po stronie południowej. Wyznaczonych zostanie 5 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami. Zachowany będzie istniejący w tym miejscu kontraruch rowerowy. Skrzyżowanie ul. Niegolewskich z ul. Bogusławskiego stanie się równorzędne. Ulica Niegolewskich objęta będzie też strefą ograniczenia prędkości "Tempo 30" – informuje ZDM.

Prace na ulicy Niegolewskich rozpoczną się w poniedziałek, 14 grudnia i powinny potrwać do 10 dni. Jednak w przypadku opadów deszczu lub śniegi termin ten może ulec zmianie ze względu na mokrą nawierzchnię.

Z kolei 18 i 19 grudnia zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną na ulicy Wyspiańskiego, na odcinku od Głogowskiej do Jarochowskiego. Również w tym przypadku obowiązywać będzie zakaz parkowania.


Fot: ZDM

Komentarze (8)

17-12-2020 14:43:48
toms
@Ania: Wyprowadź się kobieto na wieś i daj żyć innym!
17-12-2020 14:10:04
Ania
Mam rower, uważam, że jako tak ekstremalnie zatrulismy środowisko, to powinno być wydawane specjalne pozwolenie na posiadanie śmierdziucha. Rowerem i tramwajem można wszędzie dojechać.
16-12-2020 13:23:40
Max
Do Ani. To co napisałaś świadczy o tym, że nie mieszkasz na Łazarzu albo nie masz samochodu. Poza tym zrobienie z połowy nowo wyremontowanego chodnika miejsc na krzaki jest niegospodarnością. Ponadto nasadzenia krzewów w miejscach gdzie rzekomo były posadzone drzewa w ramach projektu obywatelskiego wyglada na zacieranie śladów po rozliczonej aczkolwiek nie zrealizowanej do końca inwestycji. Ciekawe prawda, ze akurat w tych miejscach brakuje krzaków.
16-12-2020 10:21:03
Pass
Do Ani. Połowa miejsc niepotrzebna? Proszę napisz że żartujesz bo nie chcę mi się wierzyć że można być tak głupim.
15-12-2020 11:02:44
Ania
Uważam, że łazarz ma na tyle miejsc parkingowych, że przynajmniej połowa z nich jest niepotrzebna (ktoś będzie chciał to znajdzie), natomiast bardzo brakuje zieleni i osobiście uważam, że powinno powstać znacznie więcej pasów zieleni kosztem miejsc dla pojazdów spalinowych!
14-12-2020 16:14:21
Cichy
Ten pomysł ze zlikwidowaniem miejsc parkingowych pod ZDM jest piękny tylko kto go zrealizuje?
14-12-2020 14:01:08
Wdzięczny za zmiany
cd Dziur pod rzekomo nasadzone drzewa już nie ma, podobnie jak w wielu miejscach połowy nowo wyremontowanego chodnika (tylko jedna strona Niegolewskich chodnika została niedawno wyremontowana). Setki tysięcy złotych wydane na remont chodnika, nasadzenia drzew (w części tylko dziury i słupki) ) właśnie wyjeżdżają na ciężarówkach jako gruz. Brawo. Naprawdę szacunek dla wyobraźni autorów zmian ich umiejętności perspektywicznego planowania i nieprawdopodobnej gospodarności. Czekamy na więcej. Może zamknijmy szpitale wtedy nie będzie w nich ludzi a dzięki temu będziemy głosić, że przestaliśmy chorować. Zlikwidujmy wszystkie miejsca parkingowe bo przecież nie są potrzebne. Zacznijmy od likwidacji wszystkich miejsc parkingowych dla pracowników Urzędu Miasta szczególnie ZDM w ramach podziękowania za zmiany których nie potrzebujemy ale urzędnicy wiedzą lepiej. Do urzędników - my tu musimy mieszkać a nie tylko spacerować i podziwiać krzewy.
14-12-2020 11:20:03
Wdzięczny za zmiany
To już jest jakiś koszmar. Od kilku lat sukcesywnie zmniejszana jest liczba miejsc parkingowych w tej części Łazarza. Po ostatnich „nasadzeniach” sprzed kilku lat nadal pozostały puste dziury i słupki. Jestem ciekawy czy tamta inwestycja została została rozliczona i jak, skoro do dnia dzisiejszego wielu drzewek brakuje. Stare drzewa natomiast nie są przycinane tak wiec momentami nie ma jak przejść bo gałęzie sięgają 1,5 M. nad chodnik. Teraz kolejna wielka inwestycja w której będziemy mieli krzewy, kolejnych kilkanaście miejsc do parkowania mniej, zrobione wjazdy do bram, które tak naprawdę nie są bramami, wielometrowe kontraruchy dla rowerzystów (którzy i tak jeżdżą chodnikami). Będzie pięknie, zwłaszcza chodząc chodnikiem przy ulicy Niegolewskich, po tej niewyremontowanej stronie, potykając się o nierówności lub wydeptując w liczne psie odchody będę mógł podziwiać krzewy zasadzone po drugiej stronie ulicy. No i hit, 5 dni temu postawiono niechlujnie znaki o zakazie parkowania i już od dzisiejszego poranka krążą lawety zabierające samochody. Każdy przecież ma obowiązek codziennie sprawdzać czy jakiś nowy znak nie pojawił się na ulicy. Wieczorami krążyłem 20 min żeby znaleźć miejsce do zaparkowania a po „genialnych” zmianach zapewne będzie to 40 min i raczej z miernym rezultatem. Naprawdę chciałem bardzo pogratulować wyobraźni pomysłodawcom i autorom zmian. To jest filozofia typu „zamknijmy s
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

18

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Tunezja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: