Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zdezynfekowano Rynek Łazarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdezynfekowano Rynek Łazarski
07-04-2020 05:09   Janusz Ludwiczak
Po przystankach przyszedł czas na targowiska. W weekend dezynfekcji poddano m.in. stragany na Rynku Łazarskim.

Jak informuje magistrat akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kupców i ich klientów.

– Dezynfekcja za pomocą specjalistycznych środków prowadzona jest na wszystkich poznańskich rynkach, które podlegają spółce Targowiska: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Pl. Wielkopolskim, Pl. Bernardyński, Świt, Racjonalizatorów oraz Dolna Wilda. Akcja będzie realizowana raz w tygodniu, najczęściej w sobotnie popołudnia - po godz. 15, gdy w miejscach tych nie ma już sprzedających i kupujących – informuje Urząd Miasta Poznania.

Targowiska nadal działają pomimo wielu sprzecznych komunikatów jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Wcześniej wielkopolski Sanepid nakazał bezwzględne zamknięcie wszystkich miejsc sprzedaży z punktów otwartych (stragany, kramy na wolnej przestrzeni). Zakaz handlu nie dotyczył jedynie obiektów o infrastrukturze zamkniętej, tj. budynków stałych zlokalizowanych na targowiskach.

– Jestem po rozmowie z doktorem Andrzejem Trybuszem, wojewódzkim inspektorem sanitarnym. Mam informację, że w przypadku przestrzegania przez kupców zaleceń, które wydał Główny Inspektorat Sanitarny, targowiska mogą funkcjonować. Zakaz zostanie cofnięty. Miasto Poznań wyposaży spółkę Targowiska we wszystko, co jest niezbędne, aby podnieść poziom bezpieczeństwa sprzedających i kupujących. Cieszę się, że mieszkańcy Poznania i powiatu będą mogli, tak jak do tej pory, dokonywać zakupów na rynkach. To wspieranie lokalnej przedsiębiorczości – powiedział Jacek Jaskowiak, prezydent Poznania.


Komentarze (1)

08-04-2020 11:16:48
pyra
To jakis cyrk !!! Zakaz, nie zakaz, przeniesienie bedzie ?, nie przeniesienie ???, odwolanie handlu, zakaz handlu cofniety. Czy w koncu ktos sie na cos zdecyduje bo to jakas hustawka i glupawka. Robienie z ludzi idiotow.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: