Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje i autobusy kursują rzadziej. Zawieszono kursowanie linii nr 11 i 14 i 145 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje i autobusy kursują rzadziej. Zawieszono kursowanie linii nr 11 i 14 i 145
17-03-2020 00:28   Janusz Ludwiczak
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w związku z rozszerzeniem się pandemii koronawirusa oraz zamknięciem placówek oświatowych wprowadzono cięcia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Całkowicie zawieszone zostało kursowanie tramwajów linii nr 11 i 14 oraz autobusów linii nr 145. W pojazdach wydzielone zostały strefy buforowe, w których nie mogą przebywać pasażerowie. To nie jedyne zmiany.

Powodem zmian są zamknięte szkoły oraz zmniejszenie liczby pasażerów w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

W poniedziałek na trasę nie wyjechała "jedenastka". Od wtorku nie będzie jeździć również "czternastka", a także autobusy linii nr 145.

Ponadto tramwaje i autobusy w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym, czyli między godz. 6:30 a 9:00 oraz od 14:00 do 18:30 kursują rzadziej. I tak wszystkie bimby przez cały dzień aż do wieczora kursują teraz co 12 minut, a autobusy linii m.in. linii nr 151, 163, 164, 168, 169, 182 i 193 jeżdżą co kwadrans.

Już od piątku w autobusach wprowadzone zostały strefy buforowe, w których nie mogą przebywać pasażerowie. Nie jest możliwe wsiadanie i wysiadanie pierwszymi drzwiami. Zawieszona została również sprzedaż biletów przez kierowców (na liniach nocnych).

– W trosce o bezpieczeństwo zarówno pasażerów, jak i pracowników MPK Poznań wprowadza dodatkowe procedury higieny. W pojazdach, w których kabina prowadzącego pojazd nie jest zamknięta wyznaczone zostaną strefy buforowe, do których pasażerowie nie będą mieli dostępu. Wydzielenie stref będzie skutkowało tym, że nie będzie możliwości wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami - prosimy o korzystanie z pozostałych drzwi w pojeździe – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy miejskiego przewoźnika.

Na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, prowadzący pojazd otwiera drzwi, przez co ograniczony został kontakt pasażerów z przyciskami, a pojazdy są wietrzone.

– Codziennie myte są, z użyciem środka dezynfekującego poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach – dodaje Agnieszka Smogulecka z MPK.

Dodajmy, że podobne środki ostrożności wprowadzono w wielu innych miastach. Ograniczono również kursowanie linii tramwajowych i autobusowych. I tak we Wrocławiu, Łodzi czy Gdańsku w dni robocze wprowadzono sobotnie rozkłady jazdy.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus – wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Ważne informacje


Komentarze (2)

18-03-2020 10:12:07
pyra
Ale tez motorniczy to ludzie, zle sie czuja to siedza w domu. I tak podziwiam, ze to wszystko jeszcze kupy sie trzyma.
17-03-2020 10:32:34
morlock
Co to awruk za logika ?! KOMUNIKACJA MIEJSKA WINNA ZWIĘKSZYĆ CZĘSTOTLIWOŚĆ Z KILKUNASTU MINUT NA COPIĘĆDZIESIĄTSEKUND. Przecież im mniej pasażerów w pojeździe tym bezpieczniej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: