Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Motornicza, która potrąciła śmiertelnie 8-latka na Hetmańskiej skazana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Motornicza, która potrąciła śmiertelnie 8-latka na Hetmańskiej skazana
28-01-2020 17:57   Janusz Ludwiczak
Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, roczny zakaz prowadzenia tramwajów – taki wyrok usłyszała we wtorek motornicza, która na początku czerwca potrąciła śmiertelnie 8-letniego chłopca na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. 27-letnia Anna M. dobrowolnie poddała się karze.

Przypomnijmy. 5 czerwca 2019 r., ok. godz. 19:40 na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Dmowskiego pod jadący tramwaj linii nr 1 w kierunku Franowa wpadł 8-letni chłopak. Pomimo trwającej 40 minut reanimacji dziecka nie udało się uratować.

Według ustaleń biegłych zarówno 8-latek jak i motornicza mieli czerwone światło i nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu. Motornicza w momencie zdarzenia była trzeźwa. Przez kilka dni po wypadku nie można było jej przesłuchać, gdyż była ona w szpitalu, udzielana była jej pomoc psychologiczna.

Jak informuje Radio Poznań z zeznań oskarżonej wynika, że gdy wjeżdżała na skrzyżowanie pulsowało światło zezwalające na wjazd. Z naprzeciwka jechał inny tramwaj zasłaniając przejście, z którego wybiegł 8-letni Janek. Kobieta postanowiła wjechać na skrzyżowanie, aby nie hamować gwałtownie, co mogłoby narazić pasażerów. Według oskarżonej, podjęła decyzję zgodną z instrukcjami ze szkoleń motorniczych. Gdy zobaczyła wbiegającego chłopca, było już za późno na reakcję.

We wtorek zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd skazał 27-letnią Annę M. na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Motornicza otrzymała również roczny zakaz prowadzenia tramwajów. Kobieta musi zapłacić też 15 tysięcy złotych odszkodowania. Oskarżona dobrowolnie poddała się karze, na co zgodziły się obie strony. Wyrok nie jest prawomocny.


Fot: archiwum lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: