Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie już "Wieści Łazarskich" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie już "Wieści Łazarskich"
09-10-2019 00:55   Janusz Ludwiczak
Pełniąca od pół roku nowa Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła po 15 latach zlikwidować "Wieści Łazarskie". Biuletyn informacyjny ukazywał się od listopada 2004 r. Łazarscy radni postanowili założyć nową gazetkę pod nazwą "Na Łazarskim Fyrtlu". Jak udało nam się dowiedzieć radni nie chcą być kojarzeni z radą osiedla poprzedniej kadencji.

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 18 września wybrana w marcu nowa Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wydawania czasopisma osiedlowego. Po 15 latach zlikwidowane zostaną "Wieści Łazarskie". Dotychczasowy biuletyn Rady Osiedla Św. Łazarz ukazywał się od listopada 2004 r. Początkowo był miesięcznikiem, później ukazywał się co kwartał.

Łazarscy radni zdecydowali, że ich nowa gazeta będzie nosić nazwę "Na Łazarskim Fyrtlu".

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jak udało nam się dowiedzieć radni nie chcą być kojarzeni z radą osiedla poprzedniej kadencji, stąd zmiana nazwy gazety.

"Na Łazarskim Fyrtlu" ma ukazywać się cztery razy w roku, jednak w mniejszym nakładzie niż było to do tej pory (2,5 tys. egzemplarzy).

Na redaktor naczelną wybrana została radna Beata Szeszuła, która współpracuje z "Biuletynem Miejskim". Gazetkę mają tworzyć jeszcze radni w składzie: Sylwia Badzińska, Joanna Ellmann, Wojciech Kosiedowski, Paweł Kowalczyk, Dawid Krupa, Roman Modrzyński, Marcin Pakuła, Amadeusz Smirnow, Klaudia Stecka i Franciszek Sterczewski.

Dodajmy, że ostatni numer "Wieści Łazarskich" oraz archiwalne wydania biuletynu informacyjnego (w tym "Nasze Osiedle Targowe" oraz "Głos Łazarza") można pobrać w dziale/zakładce Rada Osiedla » Wieści Łazarskie.

Najnowszy numer "Wieści Łazarskich" {POBIERZ PDF}


Komentarze (3)

12-10-2019 22:28:46
emeryt
To jest duże przegięcie, za kogo oni się uważają.
11-10-2019 09:51:19
pyra
..."Radni nie chca byc kojarzeni z poprzednia rada osiedla poprzedniej kadencji...." bez przesady, takie wyrazenie jest krzywdzace, poprzedni Radni zrobili wiele dobrego,a nie wiem czy 18-19 letnia radna maja pojecie o dzielnicy, szkolnictwie i zyciu w dzielnicy.
10-10-2019 19:55:55
Obserwator
Czy w nowej gazetce będą relacje z migdalenia się radnych i relacje z nieformalnych spotkań?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: