Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zagospodarowania działki w parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zagospodarowania działki w parku Kasprowicza
04-02-2019 02:12   Janusz Ludwiczak
Podczas pierwszej w tym roku sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie zadysponowania nieruchomości położonej w pobliżu Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki", która pierwotnie miała być przeznaczona na utworzenie ogrodu społecznego dla Kolektywu Kąpielisko. Ponadto łazarski radni zgłosili uwagi do projektu planu miejscowego w rejonie ulicy Ułańskiej i Grunwaldzkiej. Jedną z nich jest wydzielenie terenu z przeznaczeniem pod parking wielopoziomowy oraz wprowadzenia zakazu lokalizacji ogrodzenia.

Na początku pierwsze w tym roku sesji, która odbyła się 16 stycznia łazarscy radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie.

Rada Osiedla Św. Łazarz uchwalając w czerwcu budżet na 2019 roku przeznaczyła 250 tys. zł na remont kolejnych alejek w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta miała być realizowana w przypadku, jeśli udałoby się pozyskać grant od miasta. Jednak łazarski samorząd nie wygrał konkursu, stąd też środki, które miały być przeznaczone na odnowienie parkowych alejek zostały przekazane na inne cele.

I tak 45 tys. zł przekazano na opracowanie projektu przebudowy skweru Eki z Małeki, 20 tys. zł na zagospodarowanie małą architekturą i zielenią pasów drogowych. Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej otrzyma 97 tys. zł na opracowanie projektu kompleksowej rewaloryzacji parku Kasprowicza oraz 5 tys. zł na utrzymanie skweru im. Kazimierza Nowaka oraz Skweru Eki z Małeki. Pozostałe środki trafią na organizację spotkania bożonarodzeniowego w Parku Wilsona, działania aktywizujące społeczność senioralną czy organizację spotkań integracyjnych dla dzieci we wszystkich łazarskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych.

Łazarscy radni podczas ostatniej sesji podjęli również uchwałę w sprawie zadysponowania nieruchomości położonej w pobliżu Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki", która pierwotnie miała być przeznaczona na utworzenie ogrodu społecznego dla Kolektywu Kąpielisko.

Kolektyw Kąpielisko został utworzony m.in. w celu ratowania pływalni letniej przed likwidacją i ten cel, wspólnie z radnymi osiedlowymi i miejskimi, udało się zrealizować. Kolektyw Kąpielisko dzierżawił obszar stanowiący teren pływalni letniej od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. POSIR, ze swoich środków, ogrodził ten teren, wykonał przyłącza wody i prądu. Termin najmu przedmiotowego terenu skończył się w czerwcu 2018 r. i warunkowo został przedłużony do końca roku, co miało ułatwić Kolektywowi Kąpielisko przeniesienie ogrodu w nowe miejsce. W związku z wygaśnięciem umowy najmu Rada Osiedla Św. Łazarz, wspólnie z POSiR i Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami zaproponowali Stowarzyszeniu ogrodzony i częściowo zagospodarowany teren sąsiadujący z obecnym ogrodem Kolektywu Kąpielisko – wyjaśnia w uchwale Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

– Po negocjacjach, w których uczestniczyli przedstawiciele Kolektywu Kąpielisko, ustalono, że proponowany teren zamienny (działki nr 20/81 i 20/79) przejmie w zarząd od Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Przedszkole nr 32 i udostępni go Kolektywowi Kąpielisko. W związku z powyższym, zwracaliśmy się do WGN o ustanowienie Przedszkola nr 32 zarządcą w/w terenu. Dzierżawiony do grudnia 2018 r. ogród, to obszar należący do pływalni letniej i na terenie tym, w roku 2019 prowadzone będą działania inwestycyjne polepszające warunki funkcjonowania pływalni letniej. Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym obiektu w roku 2018, po przeanalizowaniu uwag dotyczących polepszenia warunków korzystania z obiektu, zgłaszanych przez mieszkańców, radnych i POSiR, niezbędnym jest dalsze zagospodarowanie całego terenu pływalni. Pływalnia letnia rozszerzy swoją działalność poza miesiące letnie i na obiektach prowadzone mają być działania rekreacyjne oraz edukacyjne dla mieszkańców. Przypominamy także, że mieszkańcy Łazarza i Grunwaldu wielokrotnie sygnalizowali konieczność budowy na sąsiednim terenie pływalni krytej i zbierali podpisy popierające tę budowę. Po wielu latach starań udało się zabezpieczyć środki i opracować plany na realizację tego zadania, a tym samym spełnić oczekiwania mieszkańców. Ogólnodostępna kryta pływalnia to obiekt wyczekiwany także przez placówki oświatowe - przedszkola i szkoły - na prowadzenie zajęć z dziećmi – dodaje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pod koniec styczniowej sesji łazarscy radni podjęli również uchwałę, w której mają uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Ułańskiej i Grunwaldzkiej. Rada Osiedla Św. Łazarz postuluje, aby ścieżka pieszo-rowerowa została poprowadzona od przedłużenia ulic Orzeszkowej i Konopnickiej w kierunku północnym do ul. Grunwaldzkiej. Ponadto radni proponują wydzielenie terenu z przeznaczeniem pod parking wielopoziomowy oraz chcą wprowadzenia zakazu lokalizacji ogrodzenia na terenie objętym opracowaniem.

Na zakończenie łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie diet. I tak najwyższą dietę w wysokości 850 złotych otrzymała radna Maria Łazarz, z tytułu pełnienia funkcji Przewodniczącej Zarządu Osiedla, wkładu pracy w realizację zadań Zarządu Osiedla, przygotowania i przeprowadzenia posiedzeń Zarządu oraz zwrotu kosztów związanych z realizacją zadań Osiedla. Drugą pod względem wysokości dietę w kwocie 600 zł otrzymał radny Wojciech Dera.

Z kolei po raz pierwszy diety nie otrzyma przewodniczący Filip Olszak, a to dlatego, że pod koniec zeszłego roku objął mandat radnego miasta Poznania, a zgodnie z przepisami miejscy rajcy nie mogą otrzymywać wynagrodzeń z tytułu pełnienia jednocześnie funkcji radnego osiedlowego i miejskiego.

Kolejna sesja ma odbyć się 12 lutego w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg", podczas którego nastąpi podsumowanie kończącej się, VI kadencji.

Projekty uchwał, protokół z poprzedniej sesji oraz frekwencje i obecność radnych można znaleźć w naszym serwisie na stronie: www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja LIII (zwyczajna) 16.01.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (4)

07-02-2019 12:31:54
Radny
Rozliczenie musi być co do złotówki. Budżet Rady Osiedla jest finansowany z budżetu Miasta. Czyli każdy wydatek musi być dokłądnie rozliczony przez Urząd Miasta, co jest również w ich interesie bo jak zostałyby wykryte nieprawidłowości to już odpowiednie służby by się tym zajęły. Poza tym budżet Rady Osiedla jest dokładnie sprawdzany i każdy wydatek musi być przyjety odpowienią uchwałą i mieć na to dokumenty.
04-02-2019 14:29:12
Xyz
Tak część radnych dostała wyższe diety na organizacje spotkania jednak rozliczenia nie ujrzymy zapewne
04-02-2019 08:11:53
Radna
część radnych dostała wyższe diety, które przeznaczone zostaną na koszty organizacji spotkania podsumowującego kończącą się kadencję Rady .
04-02-2019 07:36:31
Wera
Ale ożywienie rady osiedla! Wszystko jasne. Niedługo wybory. Ha, ha.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: