Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz będzie radnym Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz będzie radnym Miasta Poznania
20-11-2018 21:04   Janusz Ludwiczak
Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz przejmie mandat po Katarzynie Kierzek-Koperskiej, która została wiceprezydentem Poznania.

Jak już informowaliśmy Katarzyna Kierzek-Koperska, która była "jedynką" Koalicji Obywatelskiej PO.Nowoczesna została mianowana czwartym zastępcą prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Katarzyna Kierzek-Koperska odpowiadać będzie za ochronę środowiska, rozwój miasta, działalność gospodarczą, współpracę międzynarodową oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Ochrony Konsumentów.

Mandat Katarzyny Kierzek-Koperskiej przejmie Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz który zdobył w kolejności największą liczbę głosów.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować za oddane głosy mieszkańcom, którzy obdarzyli mnie zaufaniem. Postaram się ich nie zawieść. W Radzie Miasta chciałbym pracować w Komisji Samorządowej. Z racji doświadczenia bliskie są mi sprawy samorządów pomocniczych. Myślę również o Komisji Oświaty oraz Bezpieczeństwa – powiedział portalowi lazarz.pl Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Filip Olszak chce działać dalej w Radzie Osiedla Św. Łazarz i być przewodniczącym łazarskiego samorządu pomocniczego.

– Chciałbym dalej działać w Radzie Osiedla Św. Łazarz. Mandat radnego miejskiego nie powinien kolidować z pełnieniem funkcji przewodniczącego rady osiedla. Dodam, że będąc teraz radnym miejskim nie będę otrzymywać diety. Taką sytuację mieliśmy już, jako przykład podam Wojtka Wośkowiaka, który był przewodniczącym rady osiedla i radnym miejskim. Byli również inni radni Miasta Poznania, którzy działali również w radzie osiedla – podsumowuje radny Filip Olszak.

Filip Olszak startował z czwartego miejsca Koalicji Obywatelskiej. W całym okręgu nr 1, który obejmował Jeżyce, Wildę i Łazarz zdobył 926 głosów (3%, 9. miejsce pod względem liczby głosów), z czego na samym Łazarzu 4,59%, czyli 575 głosów (7. miejsce pod względem liczby głosów). Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz startował już do Rady Miasta Poznania w 2010 roku, zyskując 447 głosów (2,51% poparcia).

Filip Olszak złoży ślubowanie najprawdopodobniej dopiero na trzeciej sesji, gdyż najbliższa odbędzie się już we wtorek, 27 listopada, a do tego czasu może nie uprawomocnić się złożenie mandatu przez Katarzynę Kierzek-Koperską.


Komentarze (10)

21-11-2018 13:23:59
eka z małeki
-to ten co się dopatrzył homo.słoni w nowym zoo!!!Gazety świecie o tym pisały POWAŻNIE!!! I owe nazwisko stało się znane,a szkoda że w ten sposób i z tym wystąpieniem jest kojarzone! .....................eka
21-11-2018 12:25:29
Łazarz
A taki Pan Radny Grześ? Jest Przewodniczącym Zarządu RO Maltańskie i jako przewodniczacy zarządu przygotowuje budżet osiedla, wydaje śroodki a potem je rozlicza. A nastęnie jako Pan Radny Miasta sam siebie rozlicza poprzez głosowanie nad budżetem miasta! To fair? Oczywiscie, żeby nie było że tylko PIS tak. W nowej radzie będzie kilka os. z Koalicji Obywatelskiej a są przewodniczącymi Rad lub zarządów osiedli. Natychmiast wszyscy z nich powinni odejść z Rad Osiedli!
21-11-2018 10:07:25
Kosia
Ale wstyd....
21-11-2018 08:14:37
Kamil
Gratulacje. Mój głos nie poszedł na marne ;)
21-11-2018 00:27:15
wiem
W obecnej Radzie Miasta 15 radnych miejskich to radni osiedlowi.I tylko na Łazarzu problem.
20-11-2018 23:25:27
mieszkaniec Kolejowej
Brawo. To mam nadzieję, że w końcu doczekamy się remontu
20-11-2018 22:33:11
Monia
@toms: a jaki to ma sens, skoro w marcu wybory. Natomiast przyzwoitość nakazywałaby nie startować już do rady osiedla w kolejnych wyborach. Mimo wszystko gratulacje Panie Filipie. No to mamy w zasadzie 3 radnych z Łazarza, choć Łukasz Mikuła nie mieszka w tym okręgu. Pozostaje jeszcze Lidia Dudziak. i dobrze, że nie będzie Kretkowskiej
20-11-2018 21:33:33
Olek
Gratulacje
20-11-2018 21:24:14
mieszkaniec
No to nowy radny dużo sobie popracuje przez te cztery miesiące. Panie Filipie - gratulacje
20-11-2018 21:14:20
toms
O nie Panie Przewodniczący. Trzeba złożyć mandat, skoro mandat zwalnia Katarzyna Kierzek-Koperska. Tego nakazuje przyzwoitość. Będąc radnym Poznania ma Pan o wiele większe kompetencje i możliwości. To nic, że do wyborów zostały 4 miesiące.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: