Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożegnano radnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożegnano radnych
14-11-2018 09:39   Janusz Ludwiczak
We wtorek odbyła się ostatnia, 75. sesja Rady Miasta Poznania VII kadencji. Po zakończeniu posiedzenia pożegnano Katarzynę Kretkowską, Krzysztofa Skrzypinskiego i Janusza Kapińskiego, którzy nie będą już radnymi.

W ciągu ostatnich czterech lat radni pracowali w aż 17 komisjach - to rekord. Podjęli około 1,4 tysiąca uchwał. Złożyli ponad 2,3 tys. interpelacji i 1,3 tys. zapytań.

– Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy z nami współpracowali. Kończymy okres 4-letniej współpracy. Mimo różnic, które nas dzieliły staraliśmy się działać wspólnie w interesie miasta Poznania. Zdaję sobie sprawę, że bardzo się różnimy. W wielu sytuacjach nie mieliśmy jednakowej opinii, ale na tym polega działalność takiego organu kolegialnego, jak Rada Miasta - żeby podejmować decyzję i znajdować najlepsze rozwiązania, nawet wtedy, gdy się wewnętrznie między sobą różnimy – powiedział Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– Wiem, że przez te 4 lata czasami się zgadzaliśmy, a czasami nie. Chciałem Państwu serdecznie podziękować - zarówno tym, którzy wspierali działania urzędu, jak i tym, którzy odnosili się do nich krytycznie. To, co się udało nam wspólnie zrobić jest powodem do dumy – dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W poniedziałek zaprzysiężenie złożą nowowybrani radni, których będzie teraz nie 37, a 34. W Radzie Miasta nie zasiądą już Katarzyna Kretkowska (Lewica), Krzysztof Skrzypinski (PO) i Janusz Kapuściński (PiS). Zastąpią ich Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) oraz Katarzyna Kierzek-Koperska oraz Marta Mazurek z Kolacji Obywatelskiej. Możliwe jednak, że radnym pozostanie Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, gdyż Katarzyna Kierzek-Koperska ma być wiceprezydent Poznania. Prawdopodobnie do Rady Miasta wejdzie też Jakub Kucharczyk za Martę Mazurek, która nadal ma być pełnomocniczką prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom.


Komentarze (3)

15-11-2018 11:32:45
poznanianka
I cóz.Coś wyborcy ugrali.Jest pewna zmiana .Jedni się zasiedzieli , drudzy będą, bo wiele mówia .Ale my wyborcy sprawdzamy.Chcemy radnych , którym chce się zmierzyć z rzeczywistość, a nie decydować za biurka, albo wydawać nasze pieniądze "beztrosko ".
14-11-2018 11:13:27
Maryja Łazarz
Olszak radny z najmniejszá ilošciá głosòw šliski typ w komitywie z Marią Łazarz ktòra myši źe jest całym łazarzem a głosowało na nią cale 300 osòb Poźegnajmy tà klike wzajemnje adoracji
14-11-2018 10:20:06
As
Ten Olszak to największa porażka. Ni to ładne, ni to elokwentne, ni to mądre... Nie wiem jak można na takie coś było zagłosowac?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: