Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy ratowali zakleszczoną w pociągu podróżną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy ratowali zakleszczoną w pociągu podróżną
05-09-2018 13:16   Janusz Ludwiczak
Nietypową interwencję podjęli strażacy z JRG2 przy Grunwaldzkiej, którzy w pociągu ratowali kobietę zakleszczoną między wagonami. Kobieta nie mogła samodzielnie wyciągnąć ręki, a ucisk powodował ciągły ból.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 1 września w pociągu na peronie 6 dworca Poznań Główny. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy Grunwaldzkiej ratowali kobietę, która zakleszczyła się w drzwiach między wagonami.

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali kobietę pomiędzy wagonami, której ręka znajdowała się zakleszczona między drzwiami, a ścianą wagonu. Kobieta nie mogła samodzielnie wyciągnąć ręki, a ucisk powodował ciągły ból. Mimo spuszczenia ciśnienia powietrza z układu pneumatycznego przez pracowników obsługi technicznej pociągu, drzwi nie ustąpiły – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Leśniak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej.

Na miejsce wezwano karetkę. Medycy podali poszkodowanej dożylnie płyny oraz leki przeciwbólowe, gdyż kobieta zaczynała tracić przytomność.

– Po zabezpieczeniu pacjentki przez ratowników medycznych strażacy przystąpili do uwolnienia ręki poszkodowanej, poprzez siłowe odsunięcie napierających na nią drzwi. Działania to udało się wykonać sprawnie i skutecznie, bez zniszczeń, w wyniku czego po kilku sekundach kobieta została uwolniona – dodaje mł. asp. Łukasz Leśniak.

Kobieta trafiła do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań.


Fot: Urząd Transportu Kolejowego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lut

do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

15

lut

Szkoły katolickie ul. Głogowska 92 (budynek dawnego VIII LO)
Biała sobota - bezpłatne konsultacje lekarskie, badania i porady medyczne
w godz. 10:00-13:00

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

16

lut

13:30
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Światowy Dzień Chorego - msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka

18

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - miłośnikiem przyrody, twórcą filmów, edukatorem, autorem książek
- "PrzyRoda przyKręgu"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: