Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szykuje się odlotowy weekend na Ławicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szykuje się odlotowy weekend na Ławicy
16-05-2018 05:37   Janusz Ludwiczak
W sobotę i niedzielę na lotnisku Ławica odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze - Poznań Air Show. W ramach wydarzenia odbędą się obchody upamiętniające 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, 100-lecie Odzyskania Niepodległości, obecne będą również Polskie Siły Powietrzne, które obchodzą swój okrągły jubileusz.

720 minut pokazów, 80 maszyn w powietrzu, 35 pokazów solowych i grupowych, 4 skoczków spadochronowych i 80 wystawców – to w skrócie Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show", które w najbliższy weekend odbędą się na lotnisku Ławica – miejscu, które można nazwać kolebką polskiego lotnictwa. Pokazy będą doskonałą okazją do upamiętnienia rocznic: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100-lecia Polskiego Lotnictwa oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

W tym roku "Poznań Air Show" będzie szczególne, gdyż na poznańskim niebie będzie można zobaczyć najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-atlantyckiego w związku z odbywającymi się w dniach od 14 do 25 maja ćwiczeniami NATO TIGER MEET. Na Ławicy będzie można zobaczyć również pokazy wojskowych samolotów.

W ramach "Poznań Air Show" będzie można zobaczyć także pokazy spadochronowe, a także samoloty historyczne czy militarny sprzęt pancerny.

Organizatorzy przygotowali wystawę statyczną sprzętu lotniczego i wojskowego oraz ekspozycję służb mundurowych. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystko co związane jest z tematyką obronności kraju – począwszy od uzbrojenia po wyposażenie i praktyczne umiejętności. Poznań Air Show to też terenowa lekcja historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, które w strojach z wybranego okresu przybliżą dokonania i zasługi polskiej wojskowości.

Nie zabraknie również strefy dla całych rodzin z dziećmi, w tym dmuchany park atrakcji dla najmłodszych. W strefie gastronomicznej pojawią się food trucki, a także koce, leżaki, kapelusze i lornetki, dzięki którym będzie można oglądać pokazy.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 3 podwójne zaproszenia na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show 2018".
Aby zdobyć wejściówkę należy przesłać swoje imię i nazwisko na naszą skrzynkę e-mailową: konkurs@lazarz.pl oraz uzasadnieniem, dlaczego to właśnie Państwu mamy przekazać zaproszenie na "Poznań Air Show".
Na Państwa zgłoszenia czekamy dziś (tj. do środy, 16 maja) do godz. 22:00.
Wśród nadesłanych zgłoszeń rozdamy 3 podwójne zaproszenia na "Poznań Air Show", które będzie można wykorzystać w sobotę 19 maja lub w niedzielę, 20 maja.
Przesyłając zgłoszenie zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu oraz publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aktualizacja 17.05.2018: Rozstrzygnięcie konkursu. Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, jednak do rozdania mieliśmy tylko 3 podwójne zaproszenia. Tym razem wejściówki otrzymują osoby, które najbardziej przekonały nas do wręczenia zaproszenia. Bilety na Air Show Poznań otrzymują:
• Danuta Mrózek
• Marcin Thielemann
• Daniela Kolasińska
A oto najciekawsze uzasadnienia:
• Mając w domu 4 latka, który ciągle ma obdarte kolana, bo chodzi z głową zawartą do góry, bo nad nami samolot! ...to na Air Show nie może nas zabraknąć
• jestem Państwa Wiernym Czytelnikiem, od początku działalności, jesteście Państwo Nr,1 o tym co dzieje się w Mieście, czy na Dzielnicy. Zawsze interesowałem się lotnictwem, a teraz jest szansa na blizsze spotkanie z tą dziedziną.
• W momencie uzyskania zaproszenia na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show 2018", istnieje możliwość konfrontacji trzylatki (oczywiście w asyście rodziców) z najlepszymi pilotami służącymi w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-atlantyckiego i podjęte zostaną pertraktacje o poprawę zachowania... chociażby w kwestii słodyczy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Zwycięzcy konkursu otrzymali powiadomienie e-mailem zwrotnym o sposobie odebrania nagrody.


R E K L A M A

Fot: MTP (1-3), Tomasz Nowak (4-23)

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: