Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Duszki" i "płetwy" poprawią bezpieczeństwo uczniów zmierzających do SP77 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Duszki" i "płetwy" poprawią bezpieczeństwo uczniów zmierzających do SP77
01-09-2017 00:21   Janusz Ludwiczak
Przed przejściem na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego drogowcy zainstalowali "duszki" - dodatkowe sygnalizatory ostrzegawcze. Ponadto zamontowane zostały "płetwy", czyli ograniczniki, które mają wyeliminować ścinanie zakrętu przez kierowców.

Jak pisaliśmy w lutym zdaniem rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 77 tramwaje ulicą Hetmańską jeżdżą zbyt szybko, nawet 60 km/h. Zagrożeniem dla ich dzieci są również pędzące samochody.

W lutym z udziałem przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, MPK, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Rady Rodziców SP77 i Rady Osiedla Św. Łazarz została przeprowadzona wizja lokalna, w wyniku której ustalono, że wydłużony zostanie cykl sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Ponadto przy przejściu dla pieszych na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Dmowskiego kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego zamontowane zostały dodatkowe sygnalizatory ostrzegawcze zwane "duszkami".

Dla zapewnienia bezpiecznej drogi najmłodszych poznaniaków przy przejściu dla pieszych przez ul. Hetmańską zamontowane zostały dodatkowe sygnalizatory ostrzegawcze zwane "duszkami". Włączają się one wówczas, gdy piesi mają na przejściu zielone światło, tak by dodatkowo informować o tym kierowców dojeżdżających z bocznych ulic. Kierowca widzi migający sygnalizator, na którym pojawia się pomarańczowa postać pieszego – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Dodatkowo na jezdni przy wyjeździe z ul. Dmowskiego w ul. Hetmańską zamontowane zostały "płetwy", czyli ograniczniki, których zadaniem jest wyeliminowanie ścinania zakrętu przez kierowców skręcających w prawo z ulicy Dmowskiego (od strony Potockiej) w Hetmańską.

Dzięki ogranicznikom kierowcy muszą zwolnić i pod większym kątem podjechać do przejścia dla pieszych. Zamontowane przy przejściu sygnalizatory z "duszkami" są dla niech lepiej widoczne – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: