Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszył remont chodników na Biedrzyckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszył remont chodników na Biedrzyckiego
10-08-2017 21:52   Janusz Ludwiczak
W końcu rozpoczął się remont chodników na ulicy Biedrzyckiego. Wykonawca ma czas do 25 sierpnia na zrealizowanie inwestycji, która kosztować będzie blisko 150 tysięcy złotych.

Jak już informowaliśmy trzy firmy zabiegały o wykonanie remontu chodników na ulicy Biedrzyckiego. W przetargu na "Remont nawierzchni chodnika w ul. Biedrzyckiego, obejmującego roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu nawierzchni chodnika na odcinku od ul. Palacza do ul. Winklera; strona zachodnia oraz usług związanych z wykonywanymi robotami budowlanymi" najkorzystniejsza ofertę złożyła poznańska spółka Drobud. Z kolei konsorcjum firm: Jach-Gum i Zakład Budowlano-Drogowy chciało wyremontować chodniki za 163 975,16 zł. Najdroższa okazała się oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg Roman Dyba – 211 695,18 zł.

Wyłoniony w przetargu wykonawca ma czas do 25 sierpnia na zrealizowanie inwestycji. Prace rozpoczęły się dopiero na początku tygodnia. Czy więc remont uda się ukończyć na czas?

Prace na ul. Biedrzyckiego mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Wykonawca, z którym przed chwilą rozmawialiśmy, wyjaśnia iż zakończony roboty w terminie, czyli do 25 sierpnia – informował nas 27 lipca Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich.

Jeśli inwestor nie wywiąże się zadania na czas będą naliczane mu kary umowne. Taka sytuacja miała już miejsce kilka lat temu podczas remontu chodników na ul. Matejki.

Remont chodników na ul. Matejki zostanie sfinansowany z tegorocznego budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz, która na ten cel przeznaczyła 140 tysięcy złotych. Pozostałe środki dołoży ZDM.

To nie jedyna łazarska ulica, które w tym roku doczekają się nowych chodników. ZDM rozstrzygnął kilka dni temu przetarg na remont chodnika po zachodniej stronie ulicy Matejki, na odcinku od wjazdu przy nr 65 (w rejonie ul. Skrytej) do ulicy Grunwaldzkiej. Do przetargu stanęły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba, które zrealizuje zadanie na kwotę 317 644,43 zł brutto (z gwarancją na 72 miesiące). Drugi wykonawca z Gniezna zaoferował kwotę 489 109,07 zł. Wyłoniony w przetargu wykonawca ma czas do 29 września na zrealizowanie zadania. Remont chodnika na Matejki zostanie sfinansowany ze środków pozostawionych za postój w strefie płatnego parkowania.

Dodajmy, że ze środków łazarskiego samorządu pomocniczego realizowane będą remonty chodników tylko w obrębie ulic Hetmańskiej, Arciszewskiego, Palacza, Krauthofera i Góreckiej.

Jak wiemy strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona. Remonty chodników mają być wykonywane ze środków ZDM. Powinna zmienić się lista priorytetowych remontów chodników. W zeszłym roku chodniki na ul. Konopnickiej i Orzeszkowej zostały wyremontowane za 120 tys. zł ze środków pozostawionych za parkowanie w strefie. Otrzymujemy sporo sygnałów z ulicy Biedrzyckiego. Są inne ulice, które potrzebują remontu – wyjaśniała podczas styczniowej sesji Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W dalszej kolejności remontowane mają być chodniki na ulicy Winklera.


Komentarze (7)

13-08-2017 11:08:53
Antoni
No właśnie ile przybyło drzew w tym kwadracie? Nadal twierdzę, że dla Rady dolny Łazarz zamyka się w kwadracie Głogowska Hetmańska Dmowskiego R. Łazarski.
12-08-2017 23:38:57
Łazarz
Przypominam granice Osiedla: tzw" Dolny Łazarz" Głogowska-Hetmańska-Kolejowa-Gąsiorowskich wspomniany "Górny Łazarz" to Bukowska -Przybyszewskiego - Al.Reymonta -Arciszewskiego - Palacza-Krauthofera-Hetmańska - Głogowska.Proszę o porównanie terenu i ocenienie zakresu prac wykonywanych na tych terenach.Wielu mieszkańców nie kojarzy że Łazarz to także kwartały ulic Szylinga,Bukowska ,Polna,Marcelińska, Wojskowa....oraz tereny pomiędzy Głogowską,Hetmańską,Palacza.... "ile przybyło drzew w kwadracie Rynek Łazarski, Kolejowa, Gąsiorowskich, Głogowska" w projekcie 100 drzew dla Łazarza połowę posadzono na Dolnym Łazarzu ( Rada także wsparła projekt finansowo).
12-08-2017 16:46:38
eka z małeki
@-P.ANTONI-popieram!!!serce się kraje co się dzieje z dolnym Łazarzem,tak żle jeszcze nie było!!!Żal patrzeć ile pustych miejsc po dawniej rosnących tam m.in.na MAŁECKIEGO gdzie mieszkam,drzewach.Można mniemać,że komuś z szacownej RADY wręcz zależy na tym aby dolny ŁAZARZ wyglądał tak jak Łazarz przed wskrzeszeniem!!!MOŻE ktoś w końcu zobaczy że tak dalej być nie powinno!!!! eka
11-08-2017 20:38:41
Antoni
@Łazarz A ile przybyło drzew w kwadracie Rynek Łazarski, Kolejowa, Gąsiorowskich, Głogowska? Jedno, dwa? Proszę zobaczyć jak wygląda Małeckiego, Gąsiorowskich, Kolejowa - degrengolada totalna. Na Małeckiego i prostopadłych brak koszy na śmieci. A Pani/Pan znów tylko o Dmowskiego ;) Dolny to również część na północ od Rynku!
11-08-2017 18:48:36
Łazarz
Czyli skwer Małeckiego, zieleń na ulicach Dolnego Łazarza,plac zabaw, plac rekreacji na Dmowskiego,Rynek Łazarski modernizowany od tego roku , remonty w placówkach oświatowych ....to NIC?A środki Rady nie są przeznaczone tylko na remonty ulic i chodników. Kompleksowy remont ul.Kolejowej wykonują Poznańskie Inwestycje Miejskie ze środków m.Poznania i nie mamy bezpośredniego wpływu na realizację tego zadania.Pytamy o realizację zadania i ponaglamy .
11-08-2017 14:58:17
Antoni
Radę osiedla interesuje tylko górny Łazarz, a z dolnego to tylko okolice Kręgu. Reszta nietknięta od lat. Najlepszym przykładem Kolejowa, Małeckiego i przyległe ulice, które są zostawione na pastwę losu.
11-08-2017 12:07:21
poznanianka
A może pan redaktor tak konkretnie dowie się co z ulicą Kolejową .Jak już wiadomo od p Lazarz , ktore ulice będą ładniejsze , to może konkretnie poda termin przebudowy Kolejowej i czy Rada Osiedla pisemnie zwraca się do decydentów ,aby nie zapomnieli o czym razem z radnymi mówią i obiecali od kilku lat.Z góry dziękuję Pani )u .
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: