Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzy tysiące naukowców z prawie 100 krajów przyjedzie na Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzy tysiące naukowców z prawie 100 krajów przyjedzie na Targi
21-07-2016 01:21   Janusz Ludwiczak
Od soboty Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w stolicę nauk politycznych, a to za sprawą 24. Światowego Kongresu Politologów IPSA. W spotkaniu weźmie udział 3 tysiące politologów z blisko 100 krajów. Zgromadzenie pierwotnie miało odbyć się w Turcji, w Stambule, jednak ze względów bezpieczeństwa przeniesiono je do Poznania.

Światowy Kongres Nauk Politycznych odbywa się co dwa lata i jest jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych dla politologów. Jego 24. edycja ma być poświęcona zagadnieniu polityki w świecie nierówności. Wydarzenie to odbędzie się w centrum kongresowym MTP i potrwa do czwartku, 28 lipca. W spotkaniu ma wziąć udział 3 tysiące osób z 99 krajów.

Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA to najważniejsze wydarzenie dla politologów. W tym roku, dzięki staraniom 4 partnerów, w tym Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy MTP, Poznań pokonał w rywalizacji 8 miast i został wybrany jako miejsce organizacji tego prestiżowego kongresu naukowców. Będzie to pierwsza edycja tego wydarzenia we wschodniej Europie, a do uczestnictwa zapisało się już 3 tysiące zainteresowanych z całego świata. W poprzednim kongresie, który miał miejsce w 2013 roku w Montrealu wzięło udział około 3000 naukowców z ponad 80 krajów – wyjaśnia Maria Marcinkowska z Poznań Congress Center MTP.

Głównym tematem 24. Światowego Kongresu IPSA będzie polityka w świecie nierówności. Nie zabraknie również problemów poruszanych na poprzednich edycjach tego wydarzenia, dotyczących demokracji, globalizacji i wyzwań współczesnego zarządzania. Osoby pracujące we wszystkich dziedzinach nauk politycznych, w tym międzynarodowej ekonomii politycznej, polityki publicznej, instytucji politycznych, teorii politycznej, zachowań politycznych i ruchów społecznych, będą miały okazję dyskutować, słuchać wykładów i wymieniać się spostrzeżeniami m.in. na tematy takie jak Brexit, kryzys migracyjny, kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych oraz prawa człowieka – dodaje Maria Marcinkowska z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wśród prelegentów pojawią się m.in. Leszek Balcerowicz – były wicepremier i Minister Finansów RP, Joseph Stiglitz - Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie Nauk Ekonomicznych w 2001 roku, Peter Anyang` Nyong`o - Senator w Parlamencie Kenii czy Richard Wilkinson współautor The Spirit Level.

Organizatorem 24. Światowego Kongresu Politologów jest Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Politycznych (IPSA), do którego należą politolodzy z całego świata, reprezentujący nie tylko uczelnie, lecz także środowiska analityków i doradców politycznych. W IPSA zrzeszone są 42 narodowe towarzystwa zajmujące się politologią, w tym Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Członkiem zarządu PTNP jest prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: