Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Znam swój fyrtel" - odbyła się gra miejska po Łazarzu dla uczniów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Znam swój fyrtel" - odbyła się gra miejska po Łazarzu dla uczniów
07-06-2016 12:36   Janusz Ludwiczak
Co to są betki, co znaczy fefrać się, gdzie mieszkał słynny podróżnik Kazimierz Nowak czy przetłumaczyć na język angielski kilka słów gwary poznańskiej - to musieli uczestnicy gry miejskiej "Znam swój fyrtel", która rozgrywana była w poniedziałek na ulicach Łazarza. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, wśród których byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.

Uczestnicy gry miejskiej "Znam swój fyrtel" musieli dotrzeć w sumie do ośmiu punktów. Nie mogli oni korzystać z tramwajów, taksówek ani nawet rowerów. Do każdego z punktów trzeba było dotrzeć pieszo. Przy każdym punkcie gracze musieli rozwiązać zagadki i zadania.

I tak pod tablicą Stanisława Strugarka przy Lodowej uczestnicy gry musieli nie tylko wiedzieć co to są plendze, nawarka czy giglać, ale również przetłumaczyć kilka zwrotów gwarowych na język angielski.

Z kolei na Dworcu Letnim dla uczniów przygotowano zadanie typu prawda/fałsz o Janie Ignacym Paderewskim. Natomiast pod bramą kamienicy przy ul. Kanałowej 17 gracze musieli odpowiedzieć na pytanie od jakiego imienia bohatera mitologii greckiej pochodzą dwa posągi mężczyzn strzegący wejście do kamienicy a także narysować wersję posągu.

Ze znajomością Łazarza, jego historii, miejsc i ludzi z nimi związanymi najlepiej poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół Handlowych. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 9, a na podium znaleźli się jeszcze uczniowie z SP77.

Grę miejską "Znam swój fyrtel" zorganizowało Gimnazjum nr 51.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: