Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Stablewskiego będzie cała jednokierunkowa? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Stablewskiego będzie cała jednokierunkowa?
17-05-2016 23:55   Janusz Ludwiczak
Wielokrotnie jeden pas ruchu jest nielegalnie zajmowany przez zaparkowane samochody. Ostatnio przejazd zablokował samochód dostawczy, bo ktoś sobie robił przeprowadzkę – alarmuje Wojciech Wośkowiak z Rady Osiedla Św. Łazarz. Czy ulica Stablewskiego pomiędzy Lodową a Łukaszewicza będzie jednokierunkowa.

Podczas ostatniej sesji Rady Osiedla Święty Łazarz radny Wojciech Wośkowiak zauważył, że kierowcy mają problem z przejazdem ulicą Stablewskiego, zwłaszcza na odcinku pomiędzy Lodową a Dmowskiego. Ulica ta jest dwukierunkowa, jednak kierowcy mają zazwyczaj do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Jezdnia na ulicy Stablewskiego zamienia się w parking. Postuluję o zmianę organizacji ruchu: zakaz zatrzymywania się i postoju. Wielokrotnie jeden pas ruchu jest nielegalnie zajęty. Ostatnio przejazd zablokował samochód dostawczy, bo ktoś sobie robił przeprowadzkę – powiedział Wojciech Wośkowiak, radny Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz skierowała wniosek do Zarządu Dróg Miejskich w sprawie ewentualnych zmian na ulicy Stablewskiego. Zakładają one m.in. wprowadzenie jednego kierunku ruchu na całej długości ulicy, tak jak ma to miejsce na odcinku od Jarochowskiego do Lodowej. Drugie rozwiązanie zakłada wprowadzenie zakazu parkowania i zatrzymywania się na pasie ruchu ulicy Stablewskiego na odcinku pomiędzy Lodową a Łukaszewicza.


Komentarze (26)

30-05-2016 10:34:08
Andrzej
Wstawić zakaz jazdy, z ulicy Stablewskiego zrobić deptak ze ścieżką rowerową i będzie grać ;)
19-05-2016 15:20:34
norbi
Dla mnie to mogą nawet wyłączyć z ruchu całą ulicę. I tak tam nie mieszkam :)
19-05-2016 10:23:48
paramido
dopóki Dmowskiego nie zostanie wyciągnięta z XVI wieku, Stablewskiego powinna zostać dwukierunkowa...
18-05-2016 19:49:48
emeryt
Po długim milczeniu radny zabrał głos lecz we własnym interesie. Moje przypuszczenie wiąże z faktem, iż przy ul. Stablewskiego ma garaż.
18-05-2016 18:16:07
Hania
Dopoki samochod bedzie w Polsce wyznacznikiem zasobnosci a ja dodaje: rzekomej zasobnosci, dopoty nic sie nie zmieni a aut bedzie przybywalo. Pomysl z ulica jednokierunkowa raczej typu niewypal. @Do Radnego, masz racje, smieciarki notorycznie blokuja ulice. No i to czym pali sie w piecach jest karalne, chemiczny smrod i dym, a te sadze !!!
18-05-2016 14:30:24
Mieszkaniec
Problemu nie było do chwili kiedy zapełnił się blok Wechty przy Kolejowa a Potockiej mieszkańcami z pół Polski, których samochody sparaliżowały cały Łazarz. Nawet parking Biedronki jest dla nich parkingiem całodobowym. Tak najlepiej po co wydawać kasę na miejsce parkingowe pod swoim blokiem. Może ktoś przyjrzy się ulicy Potockiej wzdłuż ogródków działkowych.. Dla kogo jest ten chodnik?
18-05-2016 14:15:53
M.
Przepraszam bardzo, ale jak słyszę narzekania, że kierowcy nie mają gdzie parkować i dlatego należy wycinać drzewa, albo że bez samochodu zaparkowanego pod oknem żyć się nie da, to mnie szlag trafia. Może niektórym wyda się to dziwne, ale pokolenie naszych rodziców i dziadków też dojeżdzało codziennie do pracy po 15km i więcej. I jakoś dało się bez samochodów. My do szkoły chodziliśmy pieszo, rodzice nie musieli nas zawozić pod drzwi. Liczba samochodów przypadająca na 1000 mieszkańców nie świadczy o naszym rozwoju jak sugerował @DO RADNEGO. No chyba, że my z blisko 600 samochodami na 1000 mieszkańców wyprzedziliśmy w rozwoju Berlin (315), Hamburg (400) czy Monachium (450). To nasze zwykłe lenistwo i wygodnictwo. Ostatnio nowy sąsiad chciał podnająć mój garaż. Odmówiłam, ale doradziłam żeby przeszedł się do budynku oddalonego od nas o mniej niż 100m - tam w hali garażowej są wolne miejsca. Okazało się, że to jest za daleko. Jeżeli słyszę od znajomych, że w gimnazjum na Jeżycach nauczycielka musiała demonstrować uczniom jak się wsiada do tramwaju i jak kasuje bilet, bo rodzice swoje pociechy wszędzie dowożą, to mam spore wątpliwości czy żyję w normalnym kraju.
18-05-2016 12:19:17
max
@mieszkanka: nie powinni blokować ulicy!
18-05-2016 11:58:50
mieszkanka
"bo ktos sobie robił przeprowadzkę" to co mieli wjechać autem na piętro
18-05-2016 11:33:29
Paweł
Jasne, "ja płacę, Ty też płać", genialne założenie @Do do Gościa i Pawła, brawo! Czyli rozumiem, że jak ktoś próbuje zaparkować gdzieś za darmo to jest gorszy i "na dziko". Haha śmieszne rozumowanie ;) Pytanko, a co z ludźmi, co tam nie mieszkają, ale często przyjeżdżają np do schorowanych starszych ludzi - też mają sobie płatne niedalekie parkingi załatwiać, a osoby starsze brać na wózek, aby tą "niedalekość" pokonać? Zastanów się chłopie trzy razy. Swoją drogą utworzenie SPP wygoniłoby połowę z tych samochodów, ale pozatykało wszystkie bramy, podwórka i skwery
18-05-2016 11:08:40
Do do Gościa i Pawła
Pan Radny nie ma problemu, bo wynajmuje garaż, czyli płaci. Ktoś już wspomniał, są płatne oarkingi, ale trzeba płacić. Mam nadzieję, że zostanie wprowadzona strefa płatna, a straż miejska zainteresuje się ty. Tak wszystko, pięknie ładnie, dzikie parkowanie za free. Ostatnio byłem świadkiem. Jak karetka na sygnale miała probkemt z przejazdem, bo janusze nie zapłacą za parking, a nie zaparkują dalej, bo trzeba na dziko. Stać was na samochód, to i na parking stać, jak wy tacy biedni i musicie, po 15 km jezdzić do pracy, to się wyproowadźcie, inni muszą jeździć dalej i parkują normalnie. Tak się składa, że domyślam się, kim są w większości osoby, które tutaj się wypowiadają.
18-05-2016 09:45:21
kaśka
@Kasia: "ktoś sobie robił przeprowadzkę"? - czytanie nie boli. Radnemu chodzi o zablokowanie ulicy przez samochód.
18-05-2016 09:24:18
tonny
czytać nie umiecie? albo będzie jeden kierunek albo wprowadzony zostanie zakaz parkowania na tym odcinku. na zdjęciach jak byk widać, że w obecnej sytuacji dwa samochody się nie zmieszczą przy dwukierunkowej ulicy
18-05-2016 09:23:11
Parkingi płatne
Na Lazarzu jest pełno płatnych parkingów. Jest samochód, jest i obowiązek! Tylko pewnie d**ę ciężko ruszyć, żeby przejść kawałek dalej.
18-05-2016 09:00:38
Paweł
Napisałem do Pana Wośkowiaka i postanowiłem podzielić się tym z Państwem - od tak, aby sprawa nie była "zakopana". Oto treść: Wiadomość dla Pana Wojciecha Wośkowiaka w sprawie parkowania ul. Stablewskiego Dzień dobry, czytałem ostatnio Pańskie wypowiedzi odnośnie trudności z przejazdem ulicą Stablewskiego i postanowiłem zareagować. Fakt, obecnie ulica bywa trudniejsza do pokonania przez stojące auta na skraju jednego z pasa ruchu. Uważam, że pomysł zrobienia z tej ulicy jednokierunkowej powinien być już dano uchwalony - tym bardziej są warunki do objazdu ulicami obok. Jednakże zrobienie z tej ulicy jednokierunkowej i wstawienie zakazu zatrzymywania jest totalną abstrakcją! Po co dwa pasy ruchy na tak krótkim odcinku? Tym bardziej, że zaraz jest zwężenie z ulicą Lodową... Totalny absurd, żeby jeszcze to jakaś trasa przelotowa była gdzie korki są dzień w dzień - no, ale taka nie jest... No i pytanie, co zrobić ze stojącymi autami? Gwarantuję Panu, że wieczorami (pomimo tego, że ludzie "nielegalnie stoją" na jezdni) nie ma gdzie zostawić auta, ani na Stablewskiego, ani na Dmowskiego, Lodowej czy Potockiej (tu to już w ogóle prawie nie ma miejsc parkingowych). Pomyślał Pan o tym, czy nie ma takiej potrzeby, gdy ma się własny garaż - zakładam, ba! jestem pewien, że Pana problem z zaparkowaniem auta nie dotyczy ;) Tekst "Ostatnio przejazd zablokował samochód dostawczy, bo ktoś sobie robił przeprowadzkę" to jest szczyt! Faktycznie, ktoś - nie ja, więc przeszkadza, ciekawe czy gdyby ktoś Panu kazał targać meble 100m do auta pisałby Pan z taką drwiną. Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku oraz zauważenia ludzi i ich problemów wokół siebie Paweł N
18-05-2016 08:37:49
Andziu
Skoro robią ulicę jednokierunkową to po kiego grzyba zakaz zatrzymywania się?! Jak zdelegalizują stawanie na jezdni to będzie masakra, bo wieczorami nie ma gdzie stanąć
18-05-2016 08:24:53
M,Łazarz
Temat był już omawiany na sesji Rady w październiku 2015 r, (fragment protokołu dostępnego na stronach m.Poznania) P R O T O K Ó Ł z IX sesji Rady Osiedla Św. Łazarz z dnia 28 października 2015 r. Przewodnicząca Zarządu przedstawiła pisma: - mieszkańców ul. Stablewskiego w sprawie zmiany organizacji ruchu – Przewodnicząca Zarządu zwróciła się do komisji infrastruktury o przeanalizowanie zaproponowanych zmian; Pismo mieszkańców ul. Stablewskiego przekazano do zaopiniowania przez ZDM
18-05-2016 07:44:48
winkler
Ten Wośkowiak też ma pomysły! Kolejna przepustowa arteria, a parkowanie na chodnikach? Zupełny bezsens, bardzo dobrze, że parkują na jezdni - przynajmniej przejeżdżający kierowcy są ostrożniejsi, bo mają węższe pasy ruchu do dyspozycji
18-05-2016 07:19:24
Ja
Do Kasi, czytanie ze zrozumieniem tekstu sprawia trudności? Nie o przeprowadzkę chodzi, tylko o parkujące na wąskiej ulicy samochody.
18-05-2016 07:17:04
Do Gościa
Dokładnie, najlepiej wszystkiego zakazać, zrobić deptak i rzucić pracę, całymi dniami tam spacerować, po co nam samochody i miejsca parkingowe. Na samej lodowej widać brak miejsc, ponieważ samochody muszą parkować pod drzewami, gdzie powinna być trawa i stoją ograniczniki. Czy to nie mówi radnemu, żeby nie zabierać i tak małej ilości miejsc parkingowych?
18-05-2016 07:12:33
DO RADNEGO
Zdarza mi się tam parkować. Radny jest chyba ślepy czy co? Staje tam ok 10 aut - dla każdego z nich trzeba nowego miejsca parkingowego. To, że co raz więcej z nas posiada samochody jest nieuniknione i nie jest to obowiązek, ale oznacza to rozwój. Niech radny pomyśli o parkingu, żeby ułatwić życie mieszkańcom, którzy dziennie muszą dojeżdżać po 15 km do pracy, a dopiero później gdzieś zabiera miejsca parkingowe. To jest otwarty łazarz? Może radny raz nie mógł przejechać i stąd to zdenerwowanie? Może niech śmieciarki w ogóle nie jeżdżą po Poznaniu, bo też blokują przejazd!! Wprowadźmy zakaz dla posiadania samochodów :) nastawiajmy setki drzew. Większym problemem jest to, czym na Łazarzu pali się w piecach (meble, płyty wiórowe, śmieci), które zatruwają nas i nasze dzieci. Otwórzcie oczy!
18-05-2016 01:41:42
Kasia
"ktoś sobie robił przeprowadzkę"? Pana radnego to dziwi? Dla żartu ją robił czy jak? A niby Łazarz taki otwarty.
18-05-2016 01:12:45
Do gość
Miejsca, są tylko, że dla większości z osób tam parkujących, to ddodatkowe kilka metrów do dojścia do domu, poważnie, zbawi kogoś to 50-100m? Nawiasem, posiadanie samochodu nie jest obowiązkiem.
18-05-2016 00:30:22
fgh
Zrobić ulicę jednokierunkową, uspokoić ruch, wyrzucić parkowanie z chodnika na ulicę. To jest rozwiązanie probemlemu, a nie utrzymywanie dwukierunkowej ulicy z zakazem parkowania na jezdni i pozwalaniem na parkowanie na chodnikach.
18-05-2016 00:18:24
....
Nareszcie, mam nadzieję, że rada zajmie się także chodnikiem przy piekarni, były sklep z farbami, bardzo czesto nie idzie tam przejść, a także na wysokości budynku nr 30, niezbedne są słupki, ponieważ, samochody parkują na chodniku. Cieszy mnie bardzo, że nareszcie zauważono problem.
18-05-2016 00:17:14
Gość
Jest coraz więcej samochodów a miejsc parkingowych nie przybywa. Jeśli zostanie wprowadzony zakaz parkowania to ludzie już wogole nie będą mieli gdzie parkować.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: