Ponad 109 tys. razy wypożyczono rowery miejskie na Łazarzu. W przyszłym roku będą 2 nowe stacje
18-11-2017 00:13   Janusz Ludwiczak
Od marca do końca września z 12 znajdujących się na Łazarzu stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego dokonano 109 110 wypożyczeń jednośladów, to blisko trzykrotnie więcej niż rok temu. W przyszłym roku powstaną dwie kolejne wypożyczalnie. Stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego znajdą się na dolnym Łazarzu przy zbiegu ulic Dmowskiego i Stablewskiego oraz na ul. Grunwaldzkiej przy Targach.

Od 2012 roku działa Poznański Rower Miejski. Początkowo na Łazarzu znajdowała się tylko jedna wypożyczalnia jednośladów - przy dworcu Poznań Główny. Obecnie na Łazarzu jest 12 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku system rozszerzony został o siedem nowych wypożyczalni, które znalazły się w: przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Krauthofera, przy Dworcu Głównym (na placu dworcowym oraz od strony ronda Szczęśliwej Podróży), przed Dworcem Zachodnim (przy poczcie), w rejonie Parku Kasprowicza (przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego oraz Wyspiańskiego/Ułańska - przy sklepie Żabka), a także przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Palacza oraz obok ronda Jeziorańskiego (po stronie Pl. Nowakowskiego).

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie rekordowy. W sumie od marca do końca września dokonano w sumie 109 110 wypożyczeń, jest to niemalże trzykrotnie więcej niż rok temu. Dla porównania w 2016 roku na Łazarzu wtedy z sześciu istniejących stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego dokonano blisko 45 tysięcy wypożyczeń.

Do tej pory najwięcej rowerów wypożyczaliśmy ze stacji przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego, przy Parku Wilsona, w pobliżu dworca Poznań Główny oraz przy rondzie Jeziorańskiego. We wszystkich tych stacjach dokonano ponad 10 tys. wypożyczeń. Rowery najrzadziej wypożyczane były ze stacji przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Palacza oraz Głogowskiej i Krauthofera.

W przyszłym roku na Łazarzu powstaną kolejne dwie stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Znajdą się one przy skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Stablewskiego oraz na ul. Grunwaldzkiej przy Targach.

Wypożyczenia Poznańskiego Roweru Miejskiego na Łazarzu od marca do końca września:
• Bukowska/Przybyszewskiego – 12483
• Park Wilsona – 11942
• Poznań Główny – 11817
• Rondo Jeziorańskiego – 10445
• Wyspiańskiego/Jarochowskiego – 9005
• Rynek Łazarski – 8424
• Matejki – 8140
• Głogowska/Hetmańska – 8079
• Dworzec Zachodni – 6380
• Jarochowskiego/Palacza – 5260
• Głogowska/Krauthofera – 4817
• Jarochowskiego/Potworowskiego – 4178
Dane dzięki uprzejmości Nextbike


R E K L A M A

Komentarze (2)

23-11-2017 13:46:14
Albin
Zaraz, niech policzę. Instalacja i personalizacja apki w telefonie - jakieś 3 min (wliczając przelew). Wypożyczenie - dwa puknięcia w tel i zeskanowanie kodu - 10 sekund. Zwrot - wpięcie - 5 sekund. Radzę spróbować, potem narzekać. Pozdrawiam!
20-11-2017 12:09:15
zmartwiony
nie ukrywam, że chętnie bym skorzystał z tych rowerów, ale jak widzę tę skomplikowaną instrukcję obsługi to niestety jest to dla mnie zbyt trudne

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 22-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXL sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
- porządek obrad

22

lut

do 24-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: